Elements - projekt, který potěší duši

Dvě ženy, jedna projekce, jedno vyprávění o přirozenosti, o živlech v nás jako zdrojích nekonečné životní inspirace a toho, co nás přesahuje.

Podmanivý živý zpěv a hudba propojené s autentickým tancem živlů v harmonizujícím a meditativním představení.

Představení působí na divákovy smysly velmi jemně a vyladěně - stačí se pohodlně usadit a nechat se nést na vlně přírodních elementů, která Vás od kolébavého elementu vody přenese vzduchem do energického, transovního ohně, pak se ukotví pevně v zemi a nakonec doladí celý dojem v prostoru - elementem akáša. Mnohotvárnost elementů odkazuje na ženskou přirozenost, proměnlivost a způsob ženské tvorby. Je to sluchově a vizuálně zajímavá cesta, která zcitliví Vaše vnímání, příjemně Vás naladí na jemnou jinovou energii a vykouzlí úsměv na tváři..

Termíny v roce 2016:

  • 10/12/2016 Elements na Andělské konferenci v Liberci
  • 22/05/2016 ELEMENTS - Výstava Ezotera
  • 07/04/2016 ukázka ELEMENTS - Studio Artual

Termíny v roce 2015:

Karolina Beyond - zpěv
Mirka Papajiková - tanec, projekce
Petr Piňos - hudba

Mirka v Elements

 

Jsem tanečnice tělem i duší.   Vím, že tanec mému tělu sluší, že mému tělu prospívá,             že radost z toho zažívá.

Živly v mém těle mají sílu.  Oheň! Voda! Země! Vzduch!    Dávají mi znovu víru.                     Díky nim jsem dobrodruh!

Díky nim teď cítím sebe.       Dokážu se napojit...                 Vnímám jak zem, tak i nebe.        Chci to tančit - chci to žít.

 

V projektu Elements mám své místo hlavně v tanci, ale bavilo mě i vybírat a upravovat fotky a tvořit z nich obrazovou projekci, která naše představení provází a doplňuje. Většinou se ještě starám o produkci a tvorbu letáků.

Téma živlů je mi hodně blízké a věnuji se mu intenzivně od roku 2011, kdy vznikl první koncept sebezkušenostního semináře na toto téma. Zažívat živly přes tělo a pohyb je pro mě nejpřirozenější způsob komunikace s přírodou a se sebou samotnou. Vnímám, že intenzitě napojení na přirozený proud energie skrze jednotlivé živly se jentak něco nevyrovná. Je to zdroj nekonečné inspirace. Mám radost, že mohu živly tančit v tak krásném a jemném představení jako je právě Elements.

Sebezkušenostní workshop ŽIVLY V NÁS

Pro všechny, kteří chtějí lépe porozumět sami sobě.

PROGRAM: Teoretický rámec, pohybové vyjádření, reflexe.


NÁPLŇ: Skrze poznání vlastního živlu se v průběhu semináře budeme věnovat tématice vztahů, strachu, či komunikace.

 

Kratší semináře (2-3 hodiny) jsou koncipovány z části jako interaktivní přednáška (cca 30%) o teoretických aspektech této problematiky a z části (cca 50%) jako přímá sebezkušenost formou pohybového ztvárnění. Zbytek semináře je pak věnován reflexi.

V rámci pohybové části semináře si budete moci zažít to, jak živly ovlivňují Vaše jednání, vnímání či prožívání. Vydáme se společně na náročnou ale krásnou cestu do hloubky a podstaty postupně každého z živlů a pokusíme se v sobě rozezvučit jejich harmonii. Na této cestě budeme trpělivými a otevřenými pozorovateli našich vnitřních procesů.

Lektoři budou působit jako průvodci do těchto Vašich hlubin i výšin a pomohou Vám porozumět reakcím či signálům, které se objeví.

Pohybová zkušenost totiž v nezkreslené formě odráží naše zažité vzorce chování, podvědomé procesy (potlačené pudy/strachy/touhy...), a to jak celou tuto aktivitu vnímáme nám může hodně napovědět o našem vnitřním světě a o našich možnostech rozvoje.

 

 

Na celodenním semináři vlastní živel poznáváme také pomocí řízené imaginace, kdy se pomocí vizualizace a vcítění seznámíte s živly v jejich nejrůznějších podobách a formou sebezkušenosti si budete schopni odpovědět na otázku, jaký postoj k jednotlivému živlu zastáváte.

Následně je možné zařadit i výtvarné zpracování, kterým si tuto zkušenost zvědomíte. Tím si budete moci ujasnit, jak vnímáte ten který živel a co Vám případně toto pojetí přináší nebo čím Vás limituje.

 

Poznání toho, jak nás ovlivňují živly, nám může pomoci poznat sami sebe a lépe chápat naše reakce i reakce našeho okolí.

 

Cílem je harmonizace osobnosti a porozumění.

 

S SEBOU: Pohodlné oblečení a dobrou náladu
Rezervace místa na dalším semináři a bližší informace: ILUMES@email.cz nebo kontaktní formulář.

 

Kratší seminář - 450 - 800 Kč

Jednodenní workshop - 1.500 kč

Dvoudenní workshop - 2.800 Kč (možnost přespání v centru Prahy za 60Kč)

Lektor: Mirka Papajiková

PŘIHLÁŠKA

 

 

Fotogalerie: Elements

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Související aktivity:

Taneční lekce "Elemets fusion - ve víru živlů"

Pokud Vás náš projekt oslovuje, vězte, že jej můžete podpořit!

Pro naše vystoupení potřebujeme projektor, a tak máme skvělou příležitost pro všechny začínající mecenáše umění :-)

Není třeba hned koupit celý projektor (např. Panasonic PT-LX22 XGA, BenQ TW523P, SONY VPL-DX120, ASUS P1, BenQ MX505, Philips PicoPix PPX 2055 nebo BenQ MS504), i když by nás to moc potěšilo.

Můžete nám přispět jakoukoli částkou. Domluvit se můžeme na emailu: mirka.papajikova@seznam.cz

Za Vaši podporu vám můžeme nabídnout volné vstupenky na vystoupení, CD, DVD, uspořádání tématického workshopu ad. - záleží na domluvě.

Kontakt

Mgr. Mirka Papajiková Bankovní spojení:
1849057/3500

Facebook:
facebook.com/ROZVOJTANCEM
+420 607 282 559 mirka@rozvojtancem.cz