Reference

Líbí se mi, že se nejedná o systém choregrafií ale o celkový pohybový rozvoj. Také se mi líbí, že u náročnějších prvků dokážeš objevit/zprostředkovat základní princip. Na akrobacii se mi líbilo, že otevírala víc nové obzory, co je možné dokázat, přestože člověk není expert. U kontaktní improvizace tohle trochu postrádám. Jinak hodiny kontatkní improvizace mám také ráda, protože jsou takové hravé :-)

Magda, účastnice pravidelných lekcí

 

Hodina chakra dance pro mě byla úžasně inspirativní a přínosná. Jak z hlediska možností vyjádření tancem, tak i sebepoznání. Jaké to sebepoznání bylo? Např. při první čakře, která je uzemňující a vyžaduje chodidla na zemi, se zvedám na špičky a lítám v oblacích. To je ale aspekt úplně jiné čakry! Třetí čakra a vyplňování prostoru se po prvních rozpačitých krocích změnilo v divoký, ohnivý tanec a pátá čakra dostala s hedvábným šátkem příjemný rozměr. To vše díky Mirčinu intuitivnímu a milému vedení. Děkuji a těším se na příště.

Marcela Rešlová, lektorka jógy a účastnice lekce Chakra dance

 

Díky za seminář, bylo to fajn a přišlo mi dobré, že to bylo takhle před víkendem, že to ve mně mohlo ještě dojíždět lépe, než kdybych byla v práci. Připadala jsem si jednak taková vnímavější a soustředěnější, v sobotu jsme se byli koupat v rybníce, a i když si vodu i normálně užívám, tentokrát to bylo ještě lepší :-) Chvílemi takové "mazlení s vodou", chvílemi více meditativní, vnímat vodu celým tělem a vnímat i ty ostatní živly, šumění větru, různé odlesky a žár sluníčka, krásu odrazů Země ve vodní hladině...téměř bez rušivých myšlenek, které mi jinak víří hlavou skoro pořád :-) A druhá věc, co mnou dost rezonovala a ještě rezonuje, bylo to, jak jsi mluvila o té dokonalosti ve smyslu kompletnosti...normálně jsem na to trochu alergická, když někde čtu jak jsme všichni úplně dokonalí a nejlepší (když v tom chybí uznání, že máme i slabší stránky), ale ten způsob, jak jsi to řekla Ty, mi nějak zapadl do toho, co jsem asi nějak potřebovala slyšet, že jsem v pořádku, tak jak jsem, i když se zároveň můžu i měnit, lépe se poznávat atd.

Hana, účastnice živlového semináře

Reference k tanečnímu soustředění

Odpovědi na otázku "Jak se po soustředění cítíte?":

Bylo krásné dokázat nemožné cviky, unést muže, nádherné poznat a cítit plynutí a s tím spojenou radost a zároveň si uvědomit, jak nadměrná snaha a chtění bolí a způsobuje vyčerpání... (Jana Š.)

Je mi skvěle. Nové poznání ať už spolutanečníků, či vedení samotné Mirky bylo podporující a velmi příjemné. Což vše, směřuje k mé osobní spokojenosti a dojmu, že cesta tance a pohybu je směr, kterým budu rád dál kráčet...velice jsem překvapil sám sebe, jak hladce se mi tančilo venku na veřejných místech. Sice jsem na pozornost zvyklý, ovšem při tanci tedy moc ne :-) Přišlo mi to tak přirozené i díky spolutanečníkům... ještě jednou děkuji... (Pavel H.)

Namožená, ale plná entuziasmu. Poznala jsem, že vůbec nevím, kde se hranice mojí energie nacházejí - když si člověk dělá pauzy a jí :-), vydrží víc, než by myslel.  (Petra R.)

Neprožila jsem obvyklý náraz s domovem, vše moc hezky plynulo. Dodnes, když si vzpomenu, a hlavně v těžkých fyzicky namáhavých činnostech, se ladím na centrum a na to,aby pohyb více vycházel z centra než abych namáhala svaly. (Gábina M.)

Cítím se líp, než kdykoliv za posledních několik měsíců. (Táňa S.)

Kouzelně odpočinutá i když mne bolí svaly, které ani nevím, že mám. (Iveta M.)