Balancování 2017

31.12.2017 18:54

Asi si říkáte, že správně je přece "bilancování 2017", ne balancování - to je něco úplně jiného. Nezřídka se setkávám s tím, že si někdo jiný myslí, že správně je něco jiného. A to je dobře.

Na první pohled se spoustu hodnotných a důležitých věcí, vztahů, událostí jeví vždycky tak trochu jinak a je jen na nás, jestli je šmahem zaškatulkujeme a nebo jim dáme ještě šanci a trochu naší pozornosti.

Rok 2017 byl pro mě o balancování.

Balancování na hraně zaměstnání a podnikání, vztahu a samoty (v té nejpodivnější verzi jaké jsem si uměla představit) na hraně přátelství a nenávisti na hraně nicoty a hojnosti...

Byl to velmi intenzivní rok, stejně jako bylo několik předchozích a dost možná stejně jako budou ty následující. Je to proto, že jsem na cestě, ze které nejde sejít, a to je vlastně moje jediná jistota.

Líbí se mi myšlenka, že máme tisíce možností a můžeme si vybrat kteroukoli z nich, ale když jsme loď (myšleno metaforicky) tak nás kotvení v přístavu nemůže nikdy naplňovat. Stání na místě naplňuje mola, domy, skály, lesy....ale ne lodě. Lodě musí plout - mají na výběr kam, jak rychle, s kým, proč, kde se zastavit, o který útes se rozbít, ale jejich poslání je plout. A i když poplují v bouři, která jim roztrhá plachty, tak budou šťastnější než kdyby byly přivázané někde u pevniny.

Já svůj život spojila s tancem, velikou láskou a inspirací, a to mi do mi života přináší hodně pohybu na všech možných úrovních.

***

Rok 2017 začal slibně v chaloupce v Jizerských horách, když jsme si s Olčou po šesti hodinách práce dotvořily vision boardy a šly se podívat na světýlka. Měly jsme už za sebou focení v šatičkách ve sněhu, vykoupání pod vodopádem a rozdělávání ohně ze zmrzlého dřeva. Bylo to krásné a já věděla, že po tomhle víkendu, zvládnu s úsměvem skoro cokoli (to jsem ještě netušila, že to "cokoli" opravdu přijde).

Byla jsem letos dvakrát oparvdu hodně zamilovaná. Po loňských býcích to letos chytli blíženci, což je zajímavá náhoda :-)

Zvládli jsme s Martinem s odřenýma ušima společný co-work na Bali a po půl roce neschopnosti spolu normálně komunikovat už jsme zase podporující přátelé a skvělí kolegové (nevyměnila bych ho za nic na světě!). Zážitkovou seznamku jsme horko-těžko transformovali na Zážitkovou akademii Titali a pak s velkou úlevou znovu transformovali na Zážitkovou seznamku Titali. Hurá :-).

Vyléčila jsem se z těch ultra brutálních zánětlivých abcesů a povedlo se mi vyhojit minimálně 80% všech jizev. Aby mi nemoc nechyběla, tak jsem se několikrát potýkala s nejrůznějšími mega vyrážkami a posledních pár měsíců v roce s problémy s nohama, ale i tak se cítím stále lépe a silněji.

Zažila jsem několik opravdu kouzelných dní plných totální přítomnosti a lásky.

Asi největší radost jsem měla po derniéře představení Měsíční spirála, kde jsem tančila (před téměř vyprodaným Poncem) tu nejkrásnější taneční roli, kterou pro mě kdy kdo vytvořil.

Po půl roce shánění bytu jsem se konečně přestěhovala a při té příležitosti zjistila, že mám tolik věcí jako průměrná šestičlenná rodina, a tak jsem uspořádala čtyři bazárky, něco prodala a několik pytlů věcí darovala.

Zažila jsem seminář s Freyem Faustem a na vlastní oči viděla, co tanec dělá s tělem a posílila svou motivaci být v šedesáti taky tak šíleně sexy ;-).

Zažila jsem tolik drsných zklamání a zranění v partnerském životě, že bych si to dříve ani neuměla představit. Ještě teď se mi přes všechny snahy nedaří naplno odpustit a beru si to jako úkol pro 2018. Donutilo mě to zpracovat téma oběti a jasněji komunikovat svoje hranice. Donutilo mě to podívat se na téma sebehodnoty a sebevědomí zase z jiného úhlu a po téměř čtvrtroce, kdy jsem se na sebe nemohla ani podívat do zrcadla, už v sobě zase vidím tu krásnou ženu, co předtím.

Dělala jsem semináře a doprovodný program na festivalech a konferencích skoro po celé republice, měla jsem 16 veřejných tanečních vystoupení (jednou dokonce na koncertě Maoka a Rishiho, což byl prostě fantastický zážitek) a dvakrát jsem předváděla nádherné Liliiny šaty  z Ecstatic fashion. 

Složila jsem šest básniček a napsala 16 článků a bezpočet příspěvků na facebooku.

Účastnila jsem se všech tři největších tantra událostí roku a ujasnila si, co a jak vlastně potřebuju ve vztahu (a taky, co tam rozhodně nepotřebuju). Přijala jsem naplno své jizvy a přestala se za své tělo stydět.

Seznámila jsem se s bezmála tisícovkou lidí a někteří z nich se stali mými dobrými přáteli.

V srpnu jsem ukončila zaměstnání v BMW. Od té doby mi zoufale chybí jízda v těch vymazlených autíčkách (ach!), ale jinak mám pořád dost, co dělat, takže nudou zrovna netrpím. Po počáteční panice, že si nevydělám dost peněz na nájem, jsem se už trochu uklidnila (hlavně díky vymklému kotníku a oteklému koleni) a jsem mnohem více v proudu bytí, důvěře, pokoře a vděčnosti.

Začala jsem mnohem více fotit, pracovat s esenciálními oleji a masírovat, což hodně dobře doplnilo vědomě kreativní/kreativně vědomý způsob mojí seberealizace.

Hodně jsem brečela a hodně jsem se smála. Byla jsem někdy až moc chytrá a někdy jsem byla až moc naivní. Byla jsem hodně autentická, i když to někdy bolelo mě nebo druhé. Někdy jsem řekla ne, i když jsem měla říct ano a někdy jsem to udělala naopak.

Hodně jsem toho ztratila a ještě víc získala.

Našla jsem si novou, hlubší cestu ke členům své rodiny. Přesunula jsem se z kategorie "ta druhá teta" do kategorie "teta Mirka" (jo!) a nadchla jsem obě sestry pro dobrodružství, které společně podnikneme v roce 2018 a o kterém ještě rozhodně hodně uslyšíte ;-)

 

Hodně (a) dobře jsem si letos zatančila. Naučila jsem se lépe přijímat věci tak, jak jsou. Přesvědčila jsem se o nezdolné síle lásky. Rozlomila jsem některá pouta a více se uvolnila do důvěry. Uviděla jsem krásu svojí křehkosti, kterou není potřeba skrývat. Zjistila jsem, že když požádám, tak je mi vyhověno (pokud tedy na druhé straně není PPL nebo Copy General :-)). A došlo mi, že si mohu dovolit mnohem víc než bych si dřív dovolila vůbec pomyslet ;-).

 

Kompletní uzavření roku 2017 mě teprve čeká na PŘELOMOVÉ UDÁLOSTI v neděli 7.1.2018 v Prostoru Artual na Letné. Pokud chcete taky smysluplně uzavřít jeden rok a nastartovat další, tak se mi ozvěte na e-mail - třeba bude ještě místo ;-)

Ať je ten rok 2018 skvělý aspoň tolik, co rok 2017!

Mirka

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Pokud také chcete uzavřít rok 2017 a otevřít se naplno roku 2018, můžete se přidat na

PŘELOMOVOU UDÁLOST 
v neděli 7.1.2018 od 13h v prostoru Artual (Letohradská 62)
  • Zjistíte, co je principem úspěchu.
  • Co vede k dosahování cílů. Co nás udržuje v přítomnosti. Co nám pomáhá na cestě, která směřuje tam, kam chceme.
  • Porozumíte v čem tkví rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem.
  • Srovnáte si myšlenky.
  • Uzavřete si rok 2017 a otevřete se vizím a cílům pro rok 2018.
  • Zjistíte, jaký je rozdíl mezi odhodláním, přáním, vizí a předsevzetím.
  • Získáte podporu v nalezení své vlastní vize a směřování.
  • Dostanete nástroje k ukotvování vašich pozitivních návyků, nástroje, které vás dovedou k vašemu cíli. některé z nich si i sami vyrobíte.

Přihlásit se můžete e-mailem na mirka@artual.cz.

Zjistíte, co je principem úspěchu. Co vede k dosahování cílů. Co nás udržuje v přítomnosti. Co nám pomáhá na cestě, která směřuje tam, kam chceme. Porozumíte v čem tkví rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem. Srovnáte si myšlenky. Uzavřete si rok 2017 a otevřete se vizím a cílům pro rok 2018. Zjistíte, jaký je rozdíl mezi odhodláním, přáním, vizí a předsevzetím. Získáte podporu v nalezení své vlastní vize a směřování. Dostanete nástroje k ukotvování vašich pozitivních návyků, nástroje, které vás dovedou k vašemu cíli. některé z nich si i sami vyrobíte.

Kontakt

Mgr. Mirka Papajiková Bankovní spojení:
1795920023/0800

Facebook:
facebook.com/ROZVOJTANCEM
+420 607 282 559 info@mirkapapajikova.cz