DAR jako cesta

28.12.2017 13:22

OBRÁCENÝ ADVENTNÍ KALENDÁŘ a kouzlo DAROVÁNÍ

Znáte zákon přitažlivosti?
V kostce se dá vysvětlit tak, že podobné věci se přitahují a násobí. Když budu na všechno nadávat a mračit se, bude se na mě mračit i okolí. Když budu laskavá a štědrá, přitáhnu si do života více laskavosti a štědrosti.
 
Vyzkoušela jsem to!
Kromě výše uvedeného zákona jsem měla dvě inspirace. Jednou z nich mi byla kamarádka, která mi poštou poslala něco, co mi hodně pomohlo a mělo to pro mě velký význam. Nešlo mi do hlavy, že za to nic nechtěla. Můj tehdejší partner prohodil, že se tím prostě jen otevírá hojnosti, tak ať to zkusím taky...
 
A začala jsem více a intenzivněji sdílet svoje dary - už to bude rok a půl.
A když jsem letos před Vánoci objevila adventní výzvu, kterou podrobně vysvětluje moje kamarádka Hanka Kortanová ve svém projektu Cesty k cíli - video, tak nebylo o čem přemýšlet a šla jsem do toho.

Obrácený adventní kalendář
Každý prosincový den až do 24.12. jsem byla štědrá i já a darovala jsem alespoň jednu svou věc - komukoliv.
Sdílela jsem svou výzvu přes facebook a přes Hearth.net.
 
Darovací bilance
Za poslední čtvrtletí 2017 jsem prodala asi 100 věcí a dalších cca 300 věcí jsem rozdala.
To je hodně věcí, že? :-)
Ano, v roce 2017 jsem se přestěhovala z místa, kde jsem žila 5 let a měla jsem tam příliš mnoho úložného prostoru, a tak se věci hromadily... Podobně to měl i bývalý partner, který mi před svou cestou, velkou část svých věcí zanechal k prodeji - na konci září jsem si tedy mohla otevřít středně velký bazar a second hand k tomu.
 
A tak jsem realizovala čtyři bazárky věcí a oblečení v prostoru Artual, prodávala a rozdávala na internetu, podporovala dary různé dobročinné akce a účastnila se adventní výzvy.
 
Z bazárků mi zůstalo hodně věcí i od ostatních lidí, a tak jsem měla k darování opravdu velkou, velikánskou spoustu věcí.
 
Naučila jsem se recyklovat/přešívat oblečení. Darovala jsem tři pytle oblečení Bohnické divadelní společnosti, dva velké pytle oblečení jsem odnesla na Červený kříž a další dva pytle se dostaly do Potexu. Zbylé věci jsem rozdala známým i méně známým lidem ze svého okolí a doma už mi skoro nic nazbyt nezůstalo (i když stále ještě mám asi 20 párů bot, 20 pánských košil a svetrů k dispozici ;-)..)
 
Co mi to přineslo?
Více prostoru (fyzického i mentálního) pro nové věci i myšlenky, které mne mohou posunout dál na cestě k mému cíli.
Miluju to, že mám ve skříních místo a že se v nich dobře orientuji. Miluju ten pocit, že můžu nechat věci jít a že pokud mi něco úplně stoprocentně a dokonale nesedí, tak to v mém šatníku nemá, co dělat, protože to může udělat radost někomu jinému.
 
Přineslo mi to také více štědrosti, laskavosti a radosti do života.
Ono se to nezdá, ale není tak snadn přijmout pozvání, dárek a nebo dokonce jen lichotku jenom tak - prostě normálně. Ale tím, že jsem darovala tolik věcí, jsem si navykla na to, že je to normální. Že to je možné něco dát a nic za to neočekávat a že jediné, o co mi jde, aby si to ten druhý užil a měl z toho prospěch a radost.
A tak se i v mém životě rozhojnili situace, kdy mě nečekaně někdo obdaroval a projevil mi nezištně laskavost.
 
A neposlední řadě jsem měla dobrý pocit z obdarovávání a taky dobrý pocit z pouštění starých věcí.
A nejlepší na tom je, že to můžu dělat pořád dokola :-)
 
Taky můžete. Každý máme něco ke sdílení - věci, dobré slovo, službu, úsměv...
Buďme štědří - je to dobré ;-)
 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Mgr. Mirka Papajiková Bankovní spojení:
1795920023/0800

Facebook:
facebook.com/ROZVOJTANCEM
+420 607 282 559 info@mirkapapajikova.cz