Detoxikace těla i mysli

16.01.2018 22:17

V předjaří je ideální čas na detoxikaci všeho druhu. Pojďte si vyzkoušet, co bude fungovat vám! A nezapomeňte na vhodnou PŘÍPRAVU několik dní až týdnů před samotným detoxem!

Já osobně své tělo pravidelně detoxikuji těmito způsoby:

1/ Vědomý pohyb

Každé ráno začínám jógovou rozcvičkou a pozdravem slunci a během dne se snažím hýbat tak, abych své tělo nepřetěžovala, abych co nejvíce rovnoměrně zapojovala pravou i levou stranu. Měním pozice při sezení u počítače a zařazuji si několikrát denně jemné rozhýbání, protažení či relaxaci. Několikrát do týdne se věnuji intenzivnější pohybové aktivitě - především na pravidelných lekcích tance a párové akrobacie.

 

2/ Ohnivý dech neboli tummo power breathing

Jedná se o velmi účinou detoxikační a aktivizační techniku, která mimo jiné podporuje i imunitní systém.  Je dobré ji praktikovat ráno po probuzení.

Jak na to: https://www.youtube.com/watch?v=gKgUE76udK4 (video v AJ) nebo alternativa s českými titulky: https://filipriha.cz/blog/2017/3/14/tummo-power-breathing

3/ Esenciální oleje

Používám 100% čisté esenciální oleje, které rozptyluji pomocí difuzéru po prostoru. V případě zvýšené potřeby je užívám v přírodních kapslích nebo rozředěné v nosném oleji přímo na tělo.

4/ Zelené potraviny

Ječmen a chlorella mi pomáhají se zažíváním a regenerací, podporují mou imunitu i dobrou náladu. Dělám si z nich každé ráno skvělé smoothie - recept můžete najít zde.

5/ Slaná koupel

Je dobré techniky vnitřního detoxu kombinovat i s detoxem vnějším - např ve formě solné koupele - kromě běžné mořské či různě ovoněné soli můžete použít i zásadito-minerální koupelovou sůl MeineBase, která mi vyhovuje asi nejvíce. Kožní póry se ve slané vodě otevírají postupně, a teprve po 90 minutách plně vstřebávají minerály z vody, tak je dobré v koupeli vydržet ideálně dvě hodinky.

6/ Půst

Zařadit by se dal určitě častěji, ale odhodlám se k němu maximálně jednou až dvakrát ročně :-) Půst určitě není pro každého. Je důležité začínat v klidu a s rozmyslem a pokud nemáte zkušenosti, tak se určitě nejprve poradit s odborníky nebo alespoň s někým, kdo už několik zkušeností má.

Letos opět plánuji kokosový detox, což není klasický půst, ale má to k němu velmi blízko. Ráda bych po dobu cca 7 dnů pila pouze vodu a kokosovou vodu. Pokud by vás to zajímalo - napište mi e-mail a můžeme se vzájemně podpořit a já vám za to ráda nabídnu poukaz na kokosové vody ZDARMA.

Kontakt

Mgr. Mirka Papajiková Bankovní spojení:
1795920023/0800

Facebook:
facebook.com/ROZVOJTANCEM
+420 607 282 559 info@mirkapapajikova.cz