Jak si přitáhnout partnera

18.04.2017 22:01

Třeba se taky děsíte rozchodů, protože máte pocit, že i když je tenhle partner v tomhle a v tamtom jiný, než by vám vyhovovalo, tak s ní/m snad možná raději zůstanete, protože v mnoha jiných věcech by se jí/jemu nikdo nevyrovnal.


To, co na nás číhá je strach, že už nikdy nepotkáme nikoho, kdo umí tak skvěle líbat, vařit svíčkovou, hrát na kytaru, vyprávět vtipy, řídit motorku... Je jedno, co je tím úžasným. Důležitá je v tom ta energie strachu, která nás paralyzuje a deformuje naše chování.

Párkrát jsem si podobnými procesy prošla nevědomě, ale naštěstí už párkrát i vědomě, a tak se na to teď zpětné dívám s nadhledem a ujasňuju si, jaké principy v navazování partnerství fungují a jaké třeba vůbec ne, kde jsou slepé uličky a pasti.

 

V knize Davida Deidy jsem se kdysi dočetla, že každý partner odcházející z našeho života nechá v našem srdci stopu a naší přirozeností je hledat k sobě někoho, kdo tuto stopu nejen beze zbytku zaplní, ale ideálně ještě přesáhne, aby po předchozí stopě nebyly ani památky.

Vlastně s tím souhlasím, ale současně si díky sdílení a vnímání lidí v mém okolí uvědomuji, že se to zdaleka ne vždy naplňuje. Mnoho lidí si k sobě najde partnera, který je v něčem “lepší” a v něčem “horší” nebo “úplně stejný” jako partner předchozí, a pak se neustálým porovnáváním dostávají do kolotoče očekávání, sebenaplňujících se proroctví a zklamání.

Typicky se to stane, když se zaměříme na jeden znak, který nám na bývalém partnerovi vadil – už nikdy nikoho, kdo kouří/ pracuje v korporaci/ nepracuje/ neuklízí ponožky/ tahá si holuby z nosu... Dosadit si můžete cokoli. Když tomu ale dáváme tolik pozornosti, tak se můžou stat dvě varianty. Buď toho nenáviděného budeme mít s novým partnerem ještě víc a nebo místo toho budeme mít jinou šílenost, na kterou bychom se ani neodvažovali pomyslet.

Mě se to často stávalo proto, že jsem šla do vztahu s člověkem, kde sice něco tak trošilinku skřípalo, ale bylo mi s ním hezky a já prostě nechtěla být sama. Říkala jsem si, že za takovou malichernost mi ten vztah stojí. Teď už ale vím, že z leckterých malicherností mohou vyrůst obludnosti strašící na každém rohu.

A tak mi došlo, že abych do svého života přitáhla partnera, ze kterého časem nezačnu šílet, potřebuju, abych uměla:

1/ Být sama se sebou

Když jsem se naučila být sama se sebou v pohodě, mít se ráda a užívat si čas o samotě, tak se z mého života začala postupně vytrácet ta zrádná závislost na slůvcích "miluju tě" zvenčí, protože jsem si to jednoduše už dokázala říct sama. Vnímám, jak to potom nezakaluje vědomí a pomáhá mi to vnímat to, co je pro mě a vztah opravdu důležité.

2/ Být sama sebou

Uvědomila jsem si, že čím víc jsem sama sebou, tím rychleji zjistím, jestli je vztah života schopný a taky si zjistím, jestli mi partner autenticitu vůbec umožňuje. Rozvíjím neustále svou ženskost a svoje vědomí, protože chci vědomého muže a vím, že čím víc budu já ženou, tím více budeme mít můj partner prostor být mužem.

3/ Soustředit se na to, co chci

Místo pozornosti na to, co mi ve vztahu vadí, jsem se začala soustředit na to, co fakt miluju. To mi do života přineslo opravdu nádherné zážitky a interakce. Když jsem se ladila na to, co opravdu chci od svého partnera a z čeho nehodlám slevit, tak mi z toho vyšlo jen několik důležitých bodů. Některé s vámi ráda posdílím:

  • Má svoji vizi, za kterou jde.
  • Má sílu, kterou používá jemně a vědomě.
  • Dokáže se postarat o sebe.
  • Dokáže a chce se postarat o mě a zahrnovat mě láskou.
  • Co řekne, to platí. Dá se na něj spolehnout/o něj opřít.
  • Směju se s ním často a nahlas.
  • Rozvíjí se a pracuje na sobě.
  • Společné milování mi otevírá srdce.

 

4/ Říct ne tomu, co nechci

Dokud se nenaučíme říkat ne tomu, co nechceme, nevytvoříme v našem životě prostor pro to, co chceme. Jednoduše se budeme neustále zahlcovat tím, o co vlastně nestojíme.

5/ Říct ne tomu, co není to, co chci

To je vlastně další úroveň - prostě naučit se říkat ne i polovičatým řešením, kompromisům, které jsou často jen vyústěním strachů, že "já přece nemůžu mít krásný/harmonický/láskyplný vztah, protože nejsem dost dobrý/á, nezasloužím si to..."

6/ Říct ano tomu, co chci

Jak se postupně přestávám bát a stále nadšeněji a s otevřenější náručí vítám hojnost, radost, štěstí a lásku, které mi život nabízí, tak vnímám, jak se to všechno znásobuje. Ano, je to skoro přesně tak, jak se píše v chytrých knížkách :-). Když je ke mně někdo štědrý v jakémkoli ohledu, řeknu "Ano. Děkuji." Čím míň mám pochybností, jestli si to zasloužím, jestli si to můžu dovolit, jestli je to vhodné, tím více si to můžu užít a dávat sobě i okolí najevo, že tohle a právě tohle je to, co chci a vítám.

***

To je to, co funguje dobře v mém životě a v té životní fázi, ve které se zrovna teď nacházím. Věřím, že se to časem může ještě hodně vyvinout, ale teď se mám ještě dost, co učit v rámci těchto bodů :-).

A budu moc ráda i za vaše podněty a názory.

***

Pro ženy, které by rády na rozvoji ženskosti a vědomí v těle pracovaly, vedu pravidelná středeční setkání v centru Prahy - více informací najdete tady: S láskou ke svému tělu.

Mirka

 

Vaše komentáře a názory

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Zkrátka (pokud to nechcete číst celé) se jedná o tyto základní zásady:

1/ Být sám/sama se sebou
2/ Být sám/sama sebou
3/ Myslet na to, co chci
4/ Říct ne tomu, co nechci
5/ Říct ne tomu, co není to, co chci
6/ Říct ano tomu, co chci
***
Spojujícím prvkem pro to všechno je AUTENTICITA spojená se schopností vyjadřovat a jasně komunikovat svoje hranice a potřeby.

Moje cesta k autenticitě vedla a vede přes tělo.

Nechci tvrdit, že je to cesta jediná. Mohu ale říct, že je to cesta, která u mě funguje prostě nejlépe. Věřím, že jako podpora a inspirace může dobře sloužit i ostatním, a proto jsem se rozhodla svoje zkušenosti sdílet.

Až do června 2017 je možné se potkávat na středečních setkáních pro ŽENY.

Cyklus rozmanitých seminářů S láskou ke svému tělu je zaměřený na tělo, rozvoj vědomí a kreativity a na podporu sebevědomí a sebelásky. Můžete se přihlásit přes email nebo níže uvedený formulář.

PŘIHLÁŠKA - S láskou ke svému tělu

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

Kontakt

Mgr. Mirka Papajiková Bankovní spojení:
1795920023/0800

Facebook:
facebook.com/ROZVOJTANCEM
+420 607 282 559 info@mirkapapajikova.cz