Jarní očista těla i ducha

16.03.2016 19:02

S jarem přichází nová síla, po úmorném nedostatku sluníčka máme velkou chuť na změnu, a ta se nemusí uspokojit jen v počasí. Když svoji energii dobře nasměrujeme, můžeme změnit cokoli ;-).

Popíšu vám svoje zkušenosti a tipy na to, co zabírá mě a co mě osobně prostě funguje.

Tělo se hlásí ke slovu

Svlékání? Proč ne! Ale opatrně ;-)

Po (příliš) dlouhé zimě se tělo vyloženě těší až bude moci shodit vrstvy oblečení a nasávat sluneční paprsky, jakmile se objeví. Je to skvělé. Jen dávejme pozor na nachlazení. A využijme tuhle tendenci třeba pro otužování nebo saunování.

Tip: Choďte do sauny s venkovním odpočinkem - rozehřáté tělo vydrží déle v tepelném komfortu a vy mezitím nachytáte potřebný vitamin D ze sluníčka ;-).

 

 

Očista těla

Na jaře se nám může přechodně zhoršit stav kůže, skrz kterou se naše tělo čistí. Vyhazují se odpadky po zimě. Je určitě dobré tento proces podpořit (a ne jen překrývat make-upem ;-)..). Ideálně třeba vhodnou stravou, solnými koupelemi a láskyplnou péčí.

Vhodná strava

Na jaře se příroda zažíná zelenat a stejně tak by to mělo být i s naším jídelníčkem (jsme přeci součástí přírody! ;-) )

Tip: Kromě jakékoli zeleniny, avokáda a bylinek vřele doporučuji zařadit i chlorellu (má detoxikační vlastnosti díky široké škále minerálů, vitamínů, aminokyselin, chlorofylu a antioxidantů, podporuje regeneraci tkání, posiluje obranyschopnost našeho těla a mě fakt moc pomohla).

 

Nezapomínejte na pití

Detoxikaci nejlépe podpoříme dostatečným přísunem vody (ne ledové) - třeba s citronem nebo bylinkovými extrakty. Existuje také celá řada detoxikačních čajů, ale skvělou službu udělá i čerstvý mátový nebo zázvorový čaj.

Tip: Nejen pro jarní očistu se mi výborně osvědčilo pití mladého ječmene, který má antioxidační účinky. A hlavně moje tělo se po něm cítí volněji a lehčí.

 

Podpůrné prostředky

Kromě správného jídla a pití, můžete vyzkoušet i preparáty, které podporují látkovou výměnu a imunitní systém (např. čavanpraš - směs více než 50 ajurvédských bylin chutnající jako povidla) nebo preparáty, které vyloženě čistí žaludek a střeva (např. křemelina, která v těle funguje jako kartáč).


 

Solné koupele

Očistu je možné provádět i “zvenku”. Výborně se k tomu hodí solné koupele, které z těla vytahují toxiny přes kůži. Podobnou službu nám může prokázat i výše zmíněné saunování.

Tip: Vyzkoušejte zásadito-minerální koupelovou sůl MeineBase. Výsledky jsou vidět téměř okamžitě.

 

Láskyplná péče

Láska je nejlepší podpora vždycky a při očistě to platí stejně tak. Dopřejte svému tělu pozornost a laskejte ho jemnou péčí. Zajděte si na masáž, na pedikúru, udělejte si pleťovou masku. Odpočívejte a nabírejte síly. Pohybujte se: ať už je vám bližší tanec, cvičení nebo jakýkoli sport, prostě se hýbejte. Pro organismus, který se snaží vyčistit, je to nesmírně důležité.

A navíc rozhýbané a pružné tělo nebolí!


Tip: Rozmazlujte se oleji. Tělo bude vděčné za olivový olej a kokosový olej, který můžete použít snad úplně jakkoli. Nejen v předjaří pak oceníte esenciální oleje, které mohou vůní podpořit vaši relaxaci a aplikací přímo na tělo můžete napomoci hojení, prokrvení, detoxikaci, aktivizaci - stačí si jen vybrat z široké nabídky možností.


Duše volá po změně

Někdy je těžké určit, kde je vlastně příčina, ale na začátku jara se většina z nás cítí vyčerpaná. Máme pocit, že něco rozhodně musíme udělat jinak. Někdy je to jen přehlcením organismu a nedostatkem sluníčka. To se pozná, když zkusíte výše popsané tipy. Když to zabere a cítíte se líp, tak je všechno v pohodě. Pokud ale nutkavý pocit, že byste měli něco změnit, přetrvává, pak je čas se zamyslet.


Co je příčinou?

Zavřete si oči, zklidněte svůj dech a chvilku myslete jen na něj..nádech...výdech...nádech… To je ono. Pak si položte otázku, co vás tolik žere. Nechte odpověď přijít - nevymýšlejte ji ;-). A pak už je to jednoduché. Pokud to je možné změnit, tak to okamžitě začněte měnit. A pokud to měnit nelze, tak okamžitě začněte pracovat na přijetí.

Změna i přijetí trvají dlouho, ale výsledky stojí za to. Navíc na jaře máme největší kapacitu na tyhle zásadnější počiny, tak proč toho nevyužít?!


Tip: Pokud si sami nevíte rady. Ať už nedokážete odhalit příčinu nebo se vám nedaří najít způsob, jak svůj stav změnit nebo přijmout. Obraťte se na někoho, kdo má v dané oblasti zkušenosti - ve dvou jde všechno snáz!

Na jaře se toho dá prostě dělat spoustu. Je to ideální čas pro restart, pro změny stravovacích návyků, půsty, nové začátky. Je to skvělá příležitost napojit se na překotnou energii přírody, která vyvolává nadšení, radost a další a další energii. Čím víc toho na jaře vyčistíme, tím víc můžeme tu energii vnímat a využívat pro svůj vlastní rozvoj, rozkvět, život.

Přeju nám všem ať se to daří, co nejlépe!

Kdyby něco z toho, co píšu nebylo srozumitelné, nebo vás zajímalo cokoli souvisejícího, tak se klidně pteje. Moc ráda vás na cestě k jarní očistě a regeneraci podpořím!

Kdybyste chtěli vyzkoušet některý z produktů, co popisuji, ale nevíte, kde ho pořídit, tak se na mě obraťte - většinu buď můžu hromadně objednat (tj. se snížením ceny za poštovné nebo dokonce se slevou produktu) nebo můžu doporučit, kde se dá ve vašem okolí nejvýhodněji sehnat ;-)

Krásné jaro plné radosti.

Mirka

 

Kontakt

Mgr. Mirka Papajiková Bankovní spojení:
1795920023/0800

Facebook:
facebook.com/ROZVOJTANCEM
+420 607 282 559 info@mirkapapajikova.cz