Kontaktní improvizace - LIBEREC

19.12.2015 13:00

Budeme prozkoumávat vlastní akce a reakce, vnímání svého těla v širších souvislostech a do hloubky, abychom byli schopní vědomého kontaktu s partnerem, a tak si více užíli vše, co se v okamžiku kontaktu odehrává.

Náplň:
  • Protažení těla a příprava na kontaktní pohyb
  • Principy Labanovy analýzy pohybu a Baternieff fundamentals
  • Prozkoumávání základních principů kontaktního pohybu
  • Práce s pozorností, koordinací, dotekem, tlakem, škálováním, uvolněním, gravitací...
  • Techniky zcitlivující vnímání sebe i druhého člověka
  • Aktivace centra těla
Hlavním cílem je rozvoj povědomí o vlastním těle a našich možnostech v kontaktu s druhými.

Kdy: sobota 19.12.2015 od 13 do 16h (3 hodiny)

Kde: Taneční studio Mona, Kladenská 1, Liberec

Cena: 250 Kč

Maximální kapacita: 16 lidí

Pro rezervaci místa pošlete do 15.12.2015 platbu 250 Kč na bankovní účet 1849057/3500 a do zprávy pro příjemce napište své jméno a email.

 

O čem ta kontaktní improvizace vlastně je?

Jedná se o tanec či pohyb s partnerem založený na práci s váhou, rovnováhou a vzájemné podpoře. Nejedná se ale o tanec podobný tancům společenským - není zde žádné předepsané držení ani kroky... Jsou tu jen dva lidé (nebo více) ve vzájemném vztahu, který se organicky proměňuje a vyvíjí nebo zaniká podle toho, co je zrovna jejich cílem. Kontaktní improvizace umožňuje projevovat naši přirozenost a reagovat spontánně na aktuální pohnutky a situaci.

Tento systém jedinečným způsobem propojuje posilování celého těla, rozvoj vztahů mezi lidmi, reflexy (zapojuje spodní mozek) a zcela odlišné vnímání situace, prostoru, času i sebe sama. Umocňuje bytí tady a teď.

Jak to vypadá v praxi?

Na lekcích prozkoumáváme vlastní akce a reakce, vnímání svého těla v širších souvislostech a více do hloubky, abychom byli schopní vědomého kontaktu s partnerem, a tak si více užíli vše, co se v okamžiku kontaktu odehrává.

Lidem se často stává, že zažijí pocit plynutí a harmonie, který se podobá svobodě při létání nebo plavání v moři. Díky tanečnímu partnerovi se totiž můžeme dostat do pozic a stavů, do kterých bychom se sami nikdy dostat nemohli. A když dojde ke vzájemnému naladění, tak se dají zažít skutečně nevšední pocity svobody v plynutí a vzájemnosti. Je to neuvěřitelně barvitá a zábavná cesta za poznáním sebe sama, našeho postoje k partnerovi i ke vzájemnému tanečnímu vztahu. Velmi brzy zjistíte, že s tanečním vztahem v kontaktní improvizaci je to stejné jako s jakýmkoli jiným vztahem v běžném životě. Díky fyzickým cvičením se můžeme naučit zdokonalovat se v oblastech, kde cítíme nejistotu v běžném životě (důvěra, dominance, submise..), a můžeme tak jemně ale znatelně ovlivňovat a kultivovat svoje projevy i mimo taneční parket.

 

Pro koho je kontaktní improvizace vhodná?

Na první pohled by se mohlo zdát, že je to cvičení jako dělané pro páry a jejich vzájemné naladění a harmonizaci, protože když to ladí v tanci, tak to ladí i v životě a naopak, ale není to jediné a dokonce ani hlavní téma.

Kontaktní improvizace je vhodná pro každého, kdo rád komunikuje s ostatními lidmi nebo kdo se to chce naučit nebo se v tom zdokonalit. Je to aktivita vhodná pro všechny, kteří chtějí rozpohybovat své tělo, rozbourat své pohybové stereotypy a lépe, intenzivněji vnímat sebe i ostatní.

Kontatktní pohyb Vám dopomůže k zcitlivění vnímání druhých i sebe, přinese Vám novou fyzickou zkušenost a v neposlední řadě příjemný pocit z pohybu a uvolnění.

 

Kontaktní improvizace

Kontakt

Mgr. Mirka Papajiková Bankovní spojení:
1795920023/0800

Facebook:
facebook.com/ROZVOJTANCEM
+420 607 282 559 info@mirkapapajikova.cz