Meditace chůzí

02.10.2016 12:35

Inspirace pro všechny, co rádi meditují chůzí...
Česko-saské švýcarko je úžasný, rozmanitý a velmi inspirativní kus země. Byla jsme tu už mockrát - od prvního tanečního soustředění v roce 2008 sem jezdívám minimálně jednou ročně.

Letos jsem ale prvně šla nějakou trasu komplet bosky.
Od Jetřichovic až k Rudolfově kameni to byla super luxusní převážně písčitá cesta, která jemně hladila a uvolňovala tělo i mysl.Velmi doporučuji úplně každému.

Po cestě k České silnici byly semtam po cestě pro zpestření buď šišky, štiplavé bukvice nebo ostré kamínky z asfaltu. Doporučuji všem, kteří si chtějí vyzkoušet, jak moc citlivá mají chodidla. Skvěle to prověří míru vědomí chůze. Zakopla jsem nebo blbě šlápla kdykoli mě nějaká myšlenka vytáhla mimo TADY a TEĎ.

Česká silnice byla převážně vyasfaltovaná. Chůze po ní byla obrušující, ale jinak vlastně v pohodě. Bylo zajímavý dívat se do tý nádherný zeleně a přitom čuchat asfalt :-) Ale pro velrepříjemnou kompenzaci bylo podél cesty spoustu mechu, na který se dalo sednout, lehnout, nechat odpočinout a zrelaxovat chodidlům - prostě nádhera.

Sestup z Vysoké Lípy k Dolskému Mlýnu mě moc bavil, ale bylo potřeba dávat pozor na kolena - byl to přeci jen docela sešup a při balancování na kamenech bylo lepší natáčet se bokem ke svahu.

V chladivé a jiskřivé Kamenici se pak chodidla i ruce nádherně svlažily - miluju vodu! I když už slunce dávno zalezlo za stromy, tak mi nebyla zima. Naopak jsem cítila nárůst energie (a taky radosti :-)..) Takže taky moc doporučuju ;-)

Cesta z Doláku do Jetřichovic byla asi nejtežší (i když byla celá po rovince) protože byla pokrytá různě vyčnívajícími kamínky, které se zabodávali do chodidel a rychlá chůze pro mě byla vlastně fyzicky úplně nemožná.
Když jsem si ale řekla o zpomalení tempa, tak se to dalo. Doporučuji všem, co si chtějí prověřit, jakou mají strategii řešení nepříjemností ve svém životě - mě se to teda ukázalo dost jasně ;-)

Pokud si chcete chodidla zvědomit ještě před pěším výletem nebo pokud je na vás na podzim už moc chladno, tak přijďte některé pondělí večer do Nueva (Senovážné nám. 6).
Miluju svoje chodidla a vím, co jim i celému mému tělu skrze ně dělá dobře. Ráda to s vámi posdílím na pravidelných lekcích od 17 a od 18h nebo na individuálkách dle domluvy ;-)
https://www.rozvojtancem.cz/pohybove-kurzy/

 

Meditace chůzí

Kontakt

Mgr. Mirka Papajiková Bankovní spojení:
1849057/3500

Facebook:
facebook.com/ROZVOJTANCEM
+420 607 282 559 mirka@rozvojtancem.cz