Meditace chůzí

02.10.2016 12:35

Inspirace pro všechny, co rádi meditují chůzí...
Česko-saské švýcarko je úžasný, rozmanitý a velmi inspirativní kus země. Byla jsme tu už mockrát - od prvního tanečního soustředění v roce 2008 sem jezdívám minimálně jednou ročně.

Letos jsem ale prvně šla nějakou trasu komplet bosky.
Od Jetřichovic až k Rudolfově kameni to byla super luxusní převážně písčitá cesta, která jemně hladila a uvolňovala tělo i mysl.Velmi doporučuji úplně každému.

Po cestě k České silnici byly semtam po cestě pro zpestření buď šišky, štiplavé bukvice nebo ostré kamínky z asfaltu. Doporučuji všem, kteří si chtějí vyzkoušet, jak moc citlivá mají chodidla. Skvěle to prověří míru vědomí chůze. Zakopla jsem nebo blbě šlápla kdykoli mě nějaká myšlenka vytáhla mimo TADY a TEĎ.

Česká silnice byla převážně vyasfaltovaná. Chůze po ní byla obrušující, ale jinak vlastně v pohodě. Bylo zajímavé dívat se do té nádherné zeleně a přitom čichat asfalt :-) Ale pro velepříjemnou kompenzaci bylo podél cesty spoustu mechu, na který se dalo sednout, lehnout, nechat odpočinout a zrelaxovat chodidlům - prostě nádhera.

Sestup z Vysoké Lípy k Dolskému Mlýnu mě moc bavil, ale bylo potřeba dávat pozor na kolena - byl to přeci jen docela sešup a při balancování na kamenech bylo lepší natáčet se bokem ke svahu.

V chladivé a jiskřivé Kamenici se pak chodidla nádherně svlažila. Cesta z Dolského Mlýnu do Jetřichovic byla asi nejtežší (i když byla celá po rovince) protože byla pokrytá různě vyčnívajícími kamínky, které se zabodávaly do chodidel a rychlá chůze pro mě byla vlastně fyzicky úplně nemožná.
Když jsem si ale řekla o zpomalení tempa, tak se to dalo. Doporučuji všem, co si chtějí prověřit, jakou mají strategii řešení nepříjemností ve svém životě - mě se to tedy ukázalo dost jasně ;-)

Pokud si chcete chodidla zvědomit ještě před pěším výletem, ráda s vámi posdílím své zkušenosti na pravidelných lekcích od 17 a od 18h každé pondělí (kromě léta) nebo na individuálkách dle domluvy ;-)
https://www.rozvojtancem.cz/pohybove-kurzy/

 

Meditace chůzí

Kontakt

Mgr. Mirka Papajiková Bankovní spojení:
1795920023/0800

Facebook:
facebook.com/ROZVOJTANCEM
+420 607 282 559 info@mirkapapajikova.cz