Nejlepší investice

04.11.2016 21:15

V rámci předmětu "taneční medicína" ve vzdělávacím programu pro taneční pedagogy na HAMU se učím celou řadu velmi zajímavých a praktických tipů, jak efektivně pracovat s tělem, stimulovat ho ke správnému postoji, stabilizaci lopatky, kolene, chodidla, kyčle.. Je to soubor geniálních nástrojů, jak podpořit naše geniální tělo, aby opustilo pohybové stereotypy a vadné držení, které nás omezuje a sužuje.

A jak jedu z HAMU domů, tak z tramvaje vystupují německé turistky. Je jich šest a vylézání zabírá ne několik vteřin ale několik minut. Ne, nebyly opilé ani staré - tipuju tak 40-50 let. Kolíbají se z tramvaje a zdá se, že jejich kolena se vůbec nedají ohnout. Nadváha (každá asi 10-30 kilo) jim určitě nijak nepomáhá. Taky bych vypovídala službu, kdyby na mě někdo tolik nakládal.

Kolem té čtyřicítky-padesátky už je to prostě ten věk, kdy se pozná, jestli člověk se sebou něco dělá nebo ne. Až v tu dobu zřetelně vyplouvají na povrch rozdíly životních stylů. Do té doby může mít jeden pocit, že je vlastně jedno kolik tun hranolků zbaští, litrů coly vypije, cigaret vykouří, natož kolik hodin týdně dělá něco pro svoje tělo...ale ono se to časem pozná ;-)

Proto nečekejte, až se tělo začne rozpadat, ochabovat a lepit na sebe nemoci. Začít se zdravějším životním stylem i s pohybem se dá kdykoli a i když se začne relativně pozdě tak se toho dá ještě hodně zachránit. Ale obecně platí, že čím dřív se začne tím snazší to je a lepší i stabilnější jsou výsledky. Je to nejlepší investice, kterou v životě můžeme udělat. Je to investice času, lásky a energie do podpory svého zdraví, podpory sebe sama.

Nějaké to hravé posílení vnitřního stabilizačního systému párkrát do týdne sice zprvu krapet potrápí (po čase je to ale čím dál tím víc v pohodě), ale taková artróza, vyhřezlá plotýnka, kýla apod. potrápí víc a po čase to rozhodně větší pohoda není... A u mě je docela jistota, že to cvičeni bude kreativní a pokud možno i vtipné. Tak jestli vás to oslovuje, přijďte v pondělí na některou lekci nebo se objednejte na individuálku.

Kontakt

Mgr. Mirka Papajiková Bankovní spojení:
1795920023/0800

Facebook:
facebook.com/ROZVOJTANCEM
+420 607 282 559 info@mirkapapajikova.cz