Pět otázek, které zaručeně zapikají každé seznámení

29.10.2016 00:12

Taky se vám občas stane, že se chcete s někým dát do řeči, a tak si dáte kopec práce s překonáváním nervozity a studu a už vám vůbec nezbude kapacita na to, aby váš projev dával hlavu a patu?


Znám to. Na seminářích Zážitkové seznamky i na ulici se s tím setkávám dost často. Já si na rozdíl od většiny holek na ulici uvědomuju, kolik je za tím oslovení úsilí a že to neni legrace. Tak jsem malinko shovívavější a usmívám se, jak jen to jde, abych pomohla uvolnit to napětí, který tam zvlášť zpočátku prostě je…

Ale! Hodně žen netuší, jak je to těžké někoho oslovit a tak když za nimi přijdete s něčím trapným, nesouvislým, zadrhávajícím, tak vám to prostě dají “sežrat”. Určitě ne chtěně a určitě ne vědomě. Ale ta touha ega se nad někoho povýšit a poslat ho do háje je taaak velká! A ta představa, že pak kámoškám vyprávím, jak sem toho otrapu setřela, je taak lákavá!

Tak tady sdílím pár otázek, kterým se zkuste při oslovování raději vyvarovat ;-)

1/ Kde je tady pánské odděleni? Kde se prodává tahle zmrzlina/kabelka/věc...?

Zní to dobře, neinvazivně, neutrálně, ale: fakt chcete slyšet odpověď: “Támhle.” A co pak jako? Poděkovat a rozloučit se?

Navíc můžete dostat reakci, kterou fakt nechcete: “Vypadám jako prodavačka nebo co?” Taková sprcha doprovázená totálním zamračením nikoho moc v dalších pokusech nepodpoří..

RADA: Radši se neptejte a oslovte, to, co vás zaujalo. ( třeba “Jé, ta zmrzka vám jde skvěle k bundě/sukni, vlasům….” To jste si koupila, aby vám to ladilo?)


2/ Taky jste pořád na facebooku?

Tuhle otázku jsem dostala na semináři při aktivitě zaměřené na trénink oslovení a úplně ve mě hrklo. První reakce byla:”Co je ti po tom? A to si snad jako děláš srandu, že mi koukáš do mobilu?” Nakonec jsem to neventilovala na venek – to se u nás “slušnejch holek” může občas stát, že si myslíme, že jste úplně máklej, ale neřeknem to a pak se jen při nejbližší příležitosti vypaříme.

RADA: Respektujte naše soukromí.


3/ Kam jedete?
První reakce: “Co je vám do toho?”

Většinou oslovujeme až během dne než brzo ráno, a tak je větší pravděpodobnost, že jedeme domů. Já osobně fakt nerada říkám cizím lidem, kde bydlím. Pamatuju si, že jsem se cukala odpovídat i na prvním rande. Natož při oslovení! Je to zase zásah do soukromí. Na to bacha.

RADA: Radši se ptejte odkud jedete ;-).


4/ Nevypadám jako úchyl? Nemyslete si, že jsem vás přišel otravovat...

Takovou otázkou nebo větou ve mě rozhodne vyvoláte podezření a asociace, které nanejvýš pravděpodobně vyvolávat nechcete :-).

Možná se vám zdá, že tohle přece nikdo nemůže použít, ale zažila jsem to už několikrát. Děje se to hned po položení první otázky nebo oslovení, a to hlavně ve chvíli, kdy je dotyčný totálně vystresovaný ze situace. Strach z odmítnutí odpojuje logické myšlení a představa, že by bylo půl vteřinu trapné ticho ho děsí natolik, že raději bude říkat cokoli.

RADA: Vyhněte se slovům, která působí divně. Dýchejte a usmívejte se ;-).

 

5/ Nešla byste se mnou na kafe?

Za mě osobně je to super přímá otázka, ale určitě ne na začátek oslovení! My ženy fakt potřebujeme nějaký čas (pohybuje se od půl minuty do dvou), kdy se potřebujeme ujistit, že nám s vámi nehrozí nebezpečí. Přeci jen těch otrapů, úchylů, násilníků, zlodějů a tak podobně je dost – aspoň teda v médiích (a co se tam řekne, to se nám přehrává v hlavách – to dá přece rozum.)

Takže moje automatická reakce je “Ne”. Nebudu riskovat, že jseš magor, a když mi nedáš šanci se na tebe naladit, tak co mám dělat, že? ;-).

RADA: Začněte nějak zjemna a vydržte aspoň tu půl minutu (nebo lépe 2-3 slovní výměny) než se s něčím takovým vytasíte. Šance se tím zvýší několikanásobně ;-).

-------------------------------

Tak přeju hodně štěstí!

Pokud vás zajímá, jak být v oslovování (a nejen při něm) sami sebou, tak přijďte na náš listopadový seminář.

A kdyby vás zajímalo, jak vás vidí ostatní (získat fakt hodně komplexní zpětnou vazbu na svoje projevy a podporu pro rozvoj), tak zkuste naší víkendovku Jak mě vidí ostatní ;-).

Mirka

Komentáře

Postkarte vom 1. FC. Koln - TV total

Cynthiatek 21.09.2020
<a href=https://myspassde.kofilms.info/postkarte-vom-1-fc-k--ln-tv-total/rb5qp8qtc8eOxqY><img src="https://i.ytimg.com/vi/KZ7FhwCcYco/hqdefault.jpg"></a>

Postkarte vom 1. FC. Köln - <a href=https://myspassde.kofilms.info/postkarte-vom-1-fc-k--ln-tv-total/rb5qp8qtc8eOxqY>TV</a> total

cialis online pharmacies

DonGot 21.09.2020
cialis adderall <a href="https://cheapgenericpharmacy.org/">cialis benavides</a> how to buy cialis without a prescription https://cheapgenericpharmacy.org/

How to disable avatar?

belleisogy 21.09.2020
Hello i am new user and i would to ask you, How to disable avatar?

Are Waterbears OP?

Bettyrix 20.09.2020
<a href=https://tierzoo.bgpost.info/x66K2oG5qouim3k/are-waterbears-op><img src="https://i.ytimg.com/vi/aMUvNWuSq6I/hqdefault.jpg"></a>

<a href=https://tierzoo.bgpost.info/x66K2oG5qouim3k/are-waterbears-op>Are Waterbears OP?</a>

гороскоп на июль 2020

RobertruS 20.09.2020
<a href=https://clck.ru/QUqg8><img src="https://www.belnovosti.by/sites/default/files/2020-08/monday_compressed_1.jpg"></a>
<a href=https://clck.ru/QUqg8>гороскоп лев</a>

Гороскоп на август 2020 Скорпион.
Гороскоп на август 2020 года Скорпион - астрологический прогноз для Скорпиона на восьмой месяц 2020 года.
Гороскоп для Скорпиона.
На август 2020 года представителям знака Зодиака Скорпион не стоит планировать особо масштабные события. Не потому что удача внезапно отвернётся от вас, это не так. Но удача эта будет, если можно так выразиться, локальной, то есть вы преуспеете во множестве мелких дел, сумеете быстро ориентироваться в меняющихся обстоятельствах и принимать верные сиюминутные решения. Но на крупные сделки или вложения сейчас лучше не рассчитывать, такие задачи потребуют максимум сосредоточенности и другого настроя. На данном этапе вам будут покровительствовать Марс, ваш управитель, и Сатурн, который к вашему знаку обычно не имеет концептуального отношения, но сейчас займёт сильную доминирующую позицию. Комбинация этих небесных тел даст вам требуемый объём жизненных сил, который будет быстро расходоваться, но также быстро восполняться. Поэтому на исходе лета имеет смысл задуматься о нормализации распорядка дня и, возможно, о хронических проблемах со здоровьем, с которыми сейчас можно довольно быстро разобраться.
Гороскоп на август 2020 Скорпион (видео)
Первая декада августа 2020 особенно важна для одиноких Скорпионов, которых могут поджидать интересные знакомства. Если в вашей жизни действительно появится новый человек, постарайтесь сделать так, чтобы он обратил на вас внимание. Речь не обязательно пойдёт о романтических отношениях, хотя и такой вариант не исключён, но последствия союза могут быть важны для вас в дальнейшем. Если же мы говорим о Скорпионах, уже имеющих постоянные отношения, то для вас новые знакомства также могут быть значимыми, но в ином ключе. В профессиональной деятельности тем, кто трудится в офисе, главное – не выходить из себя и всегда оставаться на пиковой позиции, откуда хорошо видны все варианты и возможности. Если же Скорпион занят в личном бизнесе, то имеет смысл пересмотреть своё отношение к подчинённым, раз что-то не получается. В любой другой ситуации стоит действовать напористо, но своевременно – не торопитесь заключать важные сделки, сначала доберитесь до истоков ситуации.
Вторая декада августа 2020 для Скорпионов будет интересна тем, что вы получите ещё один уникальный шанс исправить что-то в прошлом. Но это не будет возвращением к минувшему, а абсолютно новая ситуация, хотя её предтечи действительно будут находиться далеко за вашей спиной. Воспользуйтесь этой возможностью и если речь идёт об одиноком Скорпионе, то это уникальный шанс наладить личную жизнь. Что касается семейных Скорпионов, то сейчас стоит уделить домашнему очагу максимум внимания, потому что на исходе месяца у вас уже не будет времени на это – там придётся заниматься почти одной лишь работой. Также в середине периода можно найти новое увлечение или вернуться к старому, неожиданно обнаружив, что это может стать не только отдушиной, но и дополнительным источником дохода. На рабочем направлении не останавливайтесь на достигнутом и продолжайте двигаться вперёд мелкими перебежками, а не в рамках тотального наступления.
Третья декада августа 2020 представителям знака Зодиака Скорпион не даст каких-то особых преимуществ перед конкурентами, да и обстоятельства будут складываться вполне тривиально. И тем не менее, на исходе месяца Скорпионы могут заложить мощный базис для крупного проекта, который может быть реализован в будущем. Это время разбрасывать камни, а не собирать их, поэтому старайтесь быть активнее и чаще полагайтесь на интуицию. Если вы трудитесь в офисе, то, возможно, вам стоит завести прямой разговор с начальством. Либо найдите альтернативный путь к изменению сложившегося положения – тут уже ориентируйтесь по обстоятельствам и не позволяйте себе брать больше, чем вы можете унести (хотя такой соблазн точно будет). Секрет успеха – в планировании и своевременности действий (не зря же этому периоду покровительствует Сатурн, владыка времени). Сфера личных отношений не будет требовать особого внимания и у вас останется несколько свободных часов, которые вы можете посвятить лично себе. Используйте эту возможность с умом, если нужно – для отдыха и накопления сил. Но знайте – это не единственный вариант.<a href=https://clck.ru/QUqg8>Гороскоп на август скорпион</a>

Smaltovane koupele v Podolsku

CarpAmma 20.09.2020
<a href=https://megaremont.pro/podolsk-restavratsiya-vann/emalirovka>Smaltovani povlaku vany</a>

Monster School : Rescue Zombie Girl from snake cave - Minecraft Animation

Juanitahousy 20.09.2020
<a href=https://hahaanimationsminecraftmonsterschool.nlzone.info/view/Qm5XbktxelR3WjQ.html><img src="https://i.ytimg.com/vi/BnWnKqzTwZ4/hqdefault.jpg"></a>

Monster School : <a href=https://hahaanimationsminecraftmonsterschool.nlzone.info/view/Qm5XbktxelR3WjQ.html>Rescue</a> Zombie Girl from snake cave - Minecraft Animation

R E V I B E

Gloriasit 19.09.2020
<a href=https://dani2.grblock.info/r-e-v-i-b-e/qIbThsjNiIxolI8><img src="https://i.ytimg.com/vi/vMoVdlSU8dY/hqdefault.jpg"></a>

R E V I <a href=https://dani2.grblock.info/r-e-v-i-b-e/qIbThsjNiIxolI8>B</a> E

Jador raspund la intrebari

Gertiereept 18.09.2020
<a href=https://jador.frfix.info/aXq0maRsmnuihoI/jador-raspund-la-intrebari.html><img src="https://i.ytimg.com/vi/6GQ5p47DmVQ/hqdefault.jpg"></a>

<a href=https://jador.frfix.info/aXq0maRsmnuihoI/jador-raspund-la-intrebari.html>Jador raspund la intrebari</a>

Minecraft Dungeons w/ Bob and Wade

DevinNop 18.09.2020
<a href=https://a4a4a4a4.ltposts.info/lo9-qpWlgIqbr9o/samyj-sil--nyj-celovek-v-mire-vs-bronirovannoe-steklo-s-1000-.html><img src="https://i.ytimg.com/vi/4_Lw4tOX6Iw/hqdefault.jpg"></a>

Самый СИЛЬНЫЙ Человек В <a href=https://a4a4a4a4.ltposts.info/lo9-qpWlgIqbr9o/samyj-sil--nyj-celovek-v-mire-vs-bronirovannoe-steklo-s-1000-.html>МИРЕ</a> vs Бронированное Стекло с 1000$

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Mgr. Mirka Papajiková Bankovní spojení:
1849057/3500

Facebook:
facebook.com/ROZVOJTANCEM
+420 607 282 559 info@mirkapapajikova.cz