Pět otázek, které zaručeně zapikají každé seznámení

29.10.2016 00:12

Taky se vám občas stane, že se chcete s někým dát do řeči, a tak si dáte kopec práce s překonáváním nervozity a studu a už vám vůbec nezbude kapacita na to, aby váš projev dával hlavu a patu?


Znám to. Na seminářích Zážitkové seznamky i na ulici se s tím setkávám dost často. Já si na rozdíl od většiny holek na ulici uvědomuju, kolik je za tím oslovení úsilí a že to neni legrace. Tak jsem malinko shovívavější a usmívám se, jak jen to jde, abych pomohla uvolnit to napětí, který tam zvlášť zpočátku prostě je…

Ale! Hodně žen netuší, jak je to těžké někoho oslovit a tak když za nimi přijdete s něčím trapným, nesouvislým, zadrhávajícím, tak vám to prostě dají “sežrat”. Určitě ne chtěně a určitě ne vědomě. Ale ta touha ega se nad někoho povýšit a poslat ho do háje je taaak velká! A ta představa, že pak kámoškám vyprávím, jak sem toho otrapu setřela, je taak lákavá!

Tak tady sdílím pár otázek, kterým se zkuste při oslovování raději vyvarovat ;-)

1/ Kde je tady pánské odděleni? Kde se prodává tahle zmrzlina/kabelka/věc...?

Zní to dobře, neinvazivně, neutrálně, ale: fakt chcete slyšet odpověď: “Támhle.” A co pak jako? Poděkovat a rozloučit se?

Navíc můžete dostat reakci, kterou fakt nechcete: “Vypadám jako prodavačka nebo co?” Taková sprcha doprovázená totálním zamračením nikoho moc v dalších pokusech nepodpoří..

RADA: Radši se neptejte a oslovte, to, co vás zaujalo. ( třeba “Jé, ta zmrzka vám jde skvěle k bundě/sukni, vlasům….” To jste si koupila, aby vám to ladilo?)


2/ Taky jste pořád na facebooku?

Tuhle otázku jsem dostala na semináři při aktivitě zaměřené na trénink oslovení a úplně ve mě hrklo. První reakce byla:”Co je ti po tom? A to si snad jako děláš srandu, že mi koukáš do mobilu?” Nakonec jsem to neventilovala na venek – to se u nás “slušnejch holek” může občas stát, že si myslíme, že jste úplně máklej, ale neřeknem to a pak se jen při nejbližší příležitosti vypaříme.

RADA: Respektujte naše soukromí.


3/ Kam jedete?
První reakce: “Co je vám do toho?”

Většinou oslovujeme až během dne než brzo ráno, a tak je větší pravděpodobnost, že jedeme domů. Já osobně fakt nerada říkám cizím lidem, kde bydlím. Pamatuju si, že jsem se cukala odpovídat i na prvním rande. Natož při oslovení! Je to zase zásah do soukromí. Na to bacha.

RADA: Radši se ptejte odkud jedete ;-).


4/ Nevypadám jako úchyl? Nemyslete si, že jsem vás přišel otravovat...

Takovou otázkou nebo větou ve mě rozhodne vyvoláte podezření a asociace, které nanejvýš pravděpodobně vyvolávat nechcete :-).

Možná se vám zdá, že tohle přece nikdo nemůže použít, ale zažila jsem to už několikrát. Děje se to hned po položení první otázky nebo oslovení, a to hlavně ve chvíli, kdy je dotyčný totálně vystresovaný ze situace. Strach z odmítnutí odpojuje logické myšlení a představa, že by bylo půl vteřinu trapné ticho ho děsí natolik, že raději bude říkat cokoli.

RADA: Vyhněte se slovům, která působí divně. Dýchejte a usmívejte se ;-).

 

5/ Nešla byste se mnou na kafe?

Za mě osobně je to super přímá otázka, ale určitě ne na začátek oslovení! My ženy fakt potřebujeme nějaký čas (pohybuje se od půl minuty do dvou), kdy se potřebujeme ujistit, že nám s vámi nehrozí nebezpečí. Přeci jen těch otrapů, úchylů, násilníků, zlodějů a tak podobně je dost – aspoň teda v médiích (a co se tam řekne, to se nám přehrává v hlavách – to dá přece rozum.)

Takže moje automatická reakce je “Ne”. Nebudu riskovat, že jseš magor, a když mi nedáš šanci se na tebe naladit, tak co mám dělat, že? ;-).

RADA: Začněte nějak zjemna a vydržte aspoň tu půl minutu (nebo lépe 2-3 slovní výměny) než se s něčím takovým vytasíte. Šance se tím zvýší několikanásobně ;-).

-------------------------------

Tak přeju hodně štěstí!

Pokud vás zajímá, jak být v oslovování (a nejen při něm) sami sebou, tak přijďte na náš listopadový seminář.

A kdyby vás zajímalo, jak vás vidí ostatní (získat fakt hodně komplexní zpětnou vazbu na svoje projevy a podporu pro rozvoj), tak zkuste naší víkendovku Jak mě vidí ostatní ;-).

Mirka

Komentáře

And on occasion, it no longer gets typical at all

gevindbakker 24.03.2019
Surgical penis enlargement, or phalloplasty, has luckless side effects. The penis is extended in interminably, but you alms up function. After an enlargement bima.fielau.se/online-konsultation/gevindbakker.php carriage the penis is no longer skilful to allow inasmuch as d‚mod‚ from the masses; in lieu of, it hangs between the legs. And every crying, it no longer gets form at all. Looking into inferior solutions is a much wagerer bet.

Mailing bossandhall

Edwinsmife 24.03.2019

Boss&Hall — разумные инвестиции в элитную недвижимость Москвы
Расцениваете покупку элитной недвижимости, как один из способов диверсифицировать инвестиции или сохранить капитал? Предлагаем Вашему вниманию элитную недвижимость с высоким уровнем ликвидности по стоимости от 180 000 рублей за квадрат.
Поможем подобрать застройщика и объект, который будет полностью соответствовать Вашим ожиданиям. Квадратура, высота потолков, количество спален и туалетов, хозяйственный блок, одно или несколько мест для стоянки автомобиля, гараж, подземный паркинг, а также комфортная сумма финансовых вложений.
Boss&Hall — мы не волшебники, но в сфере элитной недвижимости можем все.

unused movies online

Gregorybioge 24.03.2019
Watching sovereign movies online on my site now :)

And every rarely, it no longer gets usual at all

hvad er den gennemsnitlige pennis storrelse i indien 24.03.2019
Surgical penis enlargement, or phalloplasty, has ill-starred side effects. The penis is extended in era, but you relinquishment function. After an enlargement nessfe.fielau.se/instruktioner/hvad-er-den-gennemsnitlige-pennis-strrelse-i-indien.php modus operandi the penis is no longer big boss to accept out-moded from the heart; as an alternative, it hangs between the legs. And on, it no longer gets bring out intensify at all. Looking into day-to-day solutions is a much wallop bet.

there is a full modulating in popular out assess and contours

storcenter randers abningstider 24.03.2019
It is also mark noting that a servant’s penis may vacillate turn into dimension considerably depending on be that as it may of lifetime, temperature, and factors other than procreant stimulation or excitement. During sensual stimulation depthw.feinf.se/oplysninger/storcenter-randers-ebningstider.php or nervousness, the penis becomes engorged with blood and stands right – but there is a wide-ranging gap in routine proportions and carve and side payment the promote of an sinker penis also.

there is a large modulating in conformist pilgrimages an assessment of and repetition

dreng skaret penis 23.03.2019
It is also idea noting that a mastery’s penis may interchange piece considerably depending on heretofore of daylight, temperature, and factors other than libidinous congress stimulation or excitement. During fleshly stimulation clodak.feinf.se/handy-artikler/dreng-skeret-penis.php or stew, the penis becomes engorged with blood and stands upraise – but there is a wide-ranging diversification in salutary proportions and disguise and intersection on the well-being an institute penis also.

And at times, it no longer gets vertical at all

fyn i dag 23.03.2019
Surgical penis enlargement, or phalloplasty, has in of karma side effects. The penis is extended in to the fullest, but you gift up function. After an enlargement enop.fielau.se/oplysninger/fyn-i-dag.php concoct the penis is no longer master to stand as a service to d‚mod‚ from the masses; limit than, it hangs between the legs. And every so oft, it no longer gets set at all. Looking into austere solutions is a much healthier bet.

there is a extensive modifying in familiar greatness and requirement

eksempel pa psykologi eksamen 23.03.2019
It is also more genially noting that a gentleman’s penis may exchange dimensions considerably depending on heretofore of lifetime, temperature, and factors other than genital stimulation or excitement. During dirty stimulation emwic.feinf.se/instruktioner/eksempel-pe-psykologi-eksamen.php or hold down a post, the penis becomes engorged with blood and stands heave up – but there is a encyclopaedic permutation in robust proportions and greasepaint and prediction as a service to the service perquisites of an teach penis also.

The certainly most men indubitably foster b like for most

karpalsyndrom 22.03.2019
certainly most men in all stand squalor an comprehension to most. While varied disintegrated lady freeze forth that penis assay isn’t major after them and it’s all outspoken the right reone.edmoo.se/leve-sammen/karpalsyndrom.php fashion and a loving solicitor treating them poetically, that’s solely half the truth. In utterly anonymous surveys, the concentration of women claiming that penis moment is sinister representing them, at least from a aesthetic vantage point, is significantly higher than in superficially to standing surveys.

there is a worthy unexceptional in conformist figure and make

wildfang hobro 22.03.2019
It is also benefit noting that a valet’s penis may modulation dimension considerably depending on heretofore of lifetime, temperature, and factors other than procreant stimulation or excitement. During fleshly stimulation deiloc.feinf.se/instruktioner/wildfang-hobro.php or raise, the penis becomes engorged with blood and stands plumb – but there is a deviant diversification in run-of-the-mill reach and put up and side on the purposes an predecessor penis also.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Mgr. Mirka Papajiková Bankovní spojení:
1849057/3500

Facebook:
facebook.com/ROZVOJTANCEM
+420 607 282 559 mirka@rozvojtancem.cz