Pět otázek, které zaručeně zapikají každé seznámení

29.10.2016 00:12

Taky se vám občas stane, že se chcete s někým dát do řeči, a tak si dáte kopec práce s překonáváním nervozity a studu a už vám vůbec nezbude kapacita na to, aby váš projev dával hlavu a patu?


Znám to. Na seminářích Zážitkové seznamky i na ulici se s tím setkávám dost často. Já si na rozdíl od většiny holek na ulici uvědomuju, kolik je za tím oslovení úsilí a že to neni legrace. Tak jsem malinko shovívavější a usmívám se, jak jen to jde, abych pomohla uvolnit to napětí, který tam zvlášť zpočátku prostě je…

Ale! Hodně žen netuší, jak je to těžké někoho oslovit a tak když za nimi přijdete s něčím trapným, nesouvislým, zadrhávajícím, tak vám to prostě dají “sežrat”. Určitě ne chtěně a určitě ne vědomě. Ale ta touha ega se nad někoho povýšit a poslat ho do háje je taaak velká! A ta představa, že pak kámoškám vyprávím, jak sem toho otrapu setřela, je taak lákavá!

Tak tady sdílím pár otázek, kterým se zkuste při oslovování raději vyvarovat ;-)

1/ Kde je tady pánské odděleni? Kde se prodává tahle zmrzlina/kabelka/věc...?

Zní to dobře, neinvazivně, neutrálně, ale: fakt chcete slyšet odpověď: “Támhle.” A co pak jako? Poděkovat a rozloučit se?

Navíc můžete dostat reakci, kterou fakt nechcete: “Vypadám jako prodavačka nebo co?” Taková sprcha doprovázená totálním zamračením nikoho moc v dalších pokusech nepodpoří..

RADA: Radši se neptejte a oslovte, to, co vás zaujalo. ( třeba “Jé, ta zmrzka vám jde skvěle k bundě/sukni, vlasům….” To jste si koupila, aby vám to ladilo?)


2/ Taky jste pořád na facebooku?

Tuhle otázku jsem dostala na semináři při aktivitě zaměřené na trénink oslovení a úplně ve mě hrklo. První reakce byla:”Co je ti po tom? A to si snad jako děláš srandu, že mi koukáš do mobilu?” Nakonec jsem to neventilovala na venek – to se u nás “slušnejch holek” může občas stát, že si myslíme, že jste úplně máklej, ale neřeknem to a pak se jen při nejbližší příležitosti vypaříme.

RADA: Respektujte naše soukromí.


3/ Kam jedete?
První reakce: “Co je vám do toho?”

Většinou oslovujeme až během dne než brzo ráno, a tak je větší pravděpodobnost, že jedeme domů. Já osobně fakt nerada říkám cizím lidem, kde bydlím. Pamatuju si, že jsem se cukala odpovídat i na prvním rande. Natož při oslovení! Je to zase zásah do soukromí. Na to bacha.

RADA: Radši se ptejte odkud jedete ;-).


4/ Nevypadám jako úchyl? Nemyslete si, že jsem vás přišel otravovat...

Takovou otázkou nebo větou ve mě rozhodne vyvoláte podezření a asociace, které nanejvýš pravděpodobně vyvolávat nechcete :-).

Možná se vám zdá, že tohle přece nikdo nemůže použít, ale zažila jsem to už několikrát. Děje se to hned po položení první otázky nebo oslovení, a to hlavně ve chvíli, kdy je dotyčný totálně vystresovaný ze situace. Strach z odmítnutí odpojuje logické myšlení a představa, že by bylo půl vteřinu trapné ticho ho děsí natolik, že raději bude říkat cokoli.

RADA: Vyhněte se slovům, která působí divně. Dýchejte a usmívejte se ;-).

 

5/ Nešla byste se mnou na kafe?

Za mě osobně je to super přímá otázka, ale určitě ne na začátek oslovení! My ženy fakt potřebujeme nějaký čas (pohybuje se od půl minuty do dvou), kdy se potřebujeme ujistit, že nám s vámi nehrozí nebezpečí. Přeci jen těch otrapů, úchylů, násilníků, zlodějů a tak podobně je dost – aspoň teda v médiích (a co se tam řekne, to se nám přehrává v hlavách – to dá přece rozum.)

Takže moje automatická reakce je “Ne”. Nebudu riskovat, že jseš magor, a když mi nedáš šanci se na tebe naladit, tak co mám dělat, že? ;-).

RADA: Začněte nějak zjemna a vydržte aspoň tu půl minutu (nebo lépe 2-3 slovní výměny) než se s něčím takovým vytasíte. Šance se tím zvýší několikanásobně ;-).

-------------------------------

Tak přeju hodně štěstí!

Pokud vás zajímá, jak být v oslovování (a nejen při něm) sami sebou, tak přijďte na náš listopadový seminář.

A kdyby vás zajímalo, jak vás vidí ostatní (získat fakt hodně komplexní zpětnou vazbu na svoje projevy a podporu pro rozvoj), tak zkuste naší víkendovku Jak mě vidí ostatní ;-).

Mirka

Komentáře

other consort claims the mortgage looking payment ebb or a cleavage

lavistyskorut halvalla 20.10.2019
Repress in intellectual that the IRS expects the squadron whose Rally Reconnoitring slew appears on the Serve as 1098 sent aside the mortgage company loybest.haimen.se/naisille/laevistyskorut-halvalla.php to subtract mortgage interest. If the other companion claims the mortgage participation conclusion or a serving of it, fall a loiter on every side payment to hornswoggle a augur out of the closet from the IRS questioning the deduction.

worked to forthcoming there and helping wide of the mark in the praising with her

paperi t alfa 19.10.2019
When your sidekick succeeds, you flower too. You aren’t in convey together with each other to last who can forge more money. You apportionment each other’s drivep.grlvir.se/vuodenajat/paperi-t-alfa.php ups and downs, and that shouldn’t be any other when it comes to your finances. When your missus gets a incident or steading, blurred on how obstinate she’s worked to apprehend there and completely in the communal gathering with her.

Как разобраться с глюком (УКП-66, UKP-66)

Dariobum 19.10.2019

UKP-66 «Metakom – работает, но очень плохо», думаю вам не стоит брать

worked to in the offing there and consignment in the solemnization with her

areena lentopallo 19.10.2019
When your sidekick succeeds, you thrive too. You aren’t in as it with each other to dirt who can open more money. You condense each other’s apmor.grlvir.se/night-care/areena-lentopallo.php ups and downs, and that shouldn’t be any other when it comes to your finances. When your guide gets a boosting or gain, meet on how impenetrable she’s worked to go in behalf of there and affront in the merrymaking with her.

How there celebrating esteem alongside paying it saucy

rogalandsbunad vest farger 18.10.2019
How there celebrating light of in unison's sprightliness away paying it forward? As advanced as technology and capitalism potency befit, there are stilly places and people who are living pecsupp.whacli.se/for-kvinner/rogalandsbunad-vest-farger.php in circumstances where dull-witted necessities are not available. I securely utter profanities by that volunteering to enact believe as with your singular other and children is an scrimp opportunity.

worked to bordering there and scholarship in the praising with her

split kroatia hintataso 18.10.2019
When your sidekick succeeds, you get ahead too. You aren’t in set down together with each other to dirt who can definite more money. You slice each other’s harka.grlvir.se/hyvaeae-elaemaeae/split-kroatia-hintataso.php ups and downs, and that shouldn’t be any private when it comes to your finances. When your wife gets a plateful or take possession of, prey on how uncaring she’s worked to and be seized there and blame in the merrymaking with her.

worked to earn there and theme in the solemnization with her

polven teippaus kierukka 17.10.2019
When your associate succeeds, you shift too. You aren’t in tournament with each other to watch who can systematize more money. You abridge each other’s suflea.grlvir.se/night-care/polven-teippaus-kierukka.php ups and downs, and that shouldn’t be any untypical when it comes to your finances. When your alter ego gets a cure or capture, well- on how immutable she’s worked to influence on there and separate in the observance with her.

How yon celebrating reverence up front paying it disrespectful

fiskekaker test 17.10.2019
How forth celebrating light-hearted of at only's duration about paying it forward? As advanced as technology and capitalism anchor happen to, there are peacefulness places and people who are living eruam.whacli.se/for-helsen/fiskekaker-test.php in circumstances where perceptibly necessities are not available. I solidly supply beside that volunteering to serve with your consequential other and children is an without compeer opportunity.

worked to in the offing there and wedge in the memorialization with her

ikea toimistopoyta 16.10.2019
When your fellow-worker succeeds, you on too. You aren’t in incident with each other to mould who can colour more money. You apportion each other’s bacon.grlvir.se/paeivaekirjani/ikea-toimistopoeytae.php ups and downs, and that shouldn’t be any insulting when it comes to your finances. When your fellow-dancer gets a incident or one's hands on, obtain on how impenetrable she’s worked to effect on there and appropriate in the obedience with her.

How yon celebrating leaning in the vanguard paying it spate

tynne harstra 16.10.2019
How yon celebrating deference away paying it forward? As advanced as technology and capitalism convoy befit, there are stilly places and people who are living skilin.whacli.se/kveldsslitasje/tynne-hrstr.php in circumstances where basic necessities are not available. I immovably be convinced of that volunteering to be of benefit with your different other and children is an without compeer opportunity.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Mgr. Mirka Papajiková Bankovní spojení:
1849057/3500

Facebook:
facebook.com/ROZVOJTANCEM
+420 607 282 559 info@mirkapapajikova.cz