Pět otázek, které zaručeně zapikají každé seznámení

29.10.2016 00:12

Taky se vám občas stane, že se chcete s někým dát do řeči, a tak si dáte kopec práce s překonáváním nervozity a studu a už vám vůbec nezbude kapacita na to, aby váš projev dával hlavu a patu?


Znám to. Na seminářích Zážitkové seznamky i na ulici se s tím setkávám dost často. Já si na rozdíl od většiny holek na ulici uvědomuju, kolik je za tím oslovení úsilí a že to neni legrace. Tak jsem malinko shovívavější a usmívám se, jak jen to jde, abych pomohla uvolnit to napětí, který tam zvlášť zpočátku prostě je…

Ale! Hodně žen netuší, jak je to těžké někoho oslovit a tak když za nimi přijdete s něčím trapným, nesouvislým, zadrhávajícím, tak vám to prostě dají “sežrat”. Určitě ne chtěně a určitě ne vědomě. Ale ta touha ega se nad někoho povýšit a poslat ho do háje je taaak velká! A ta představa, že pak kámoškám vyprávím, jak sem toho otrapu setřela, je taak lákavá!

Tak tady sdílím pár otázek, kterým se zkuste při oslovování raději vyvarovat ;-)

1/ Kde je tady pánské odděleni? Kde se prodává tahle zmrzlina/kabelka/věc...?

Zní to dobře, neinvazivně, neutrálně, ale: fakt chcete slyšet odpověď: “Támhle.” A co pak jako? Poděkovat a rozloučit se?

Navíc můžete dostat reakci, kterou fakt nechcete: “Vypadám jako prodavačka nebo co?” Taková sprcha doprovázená totálním zamračením nikoho moc v dalších pokusech nepodpoří..

RADA: Radši se neptejte a oslovte, to, co vás zaujalo. ( třeba “Jé, ta zmrzka vám jde skvěle k bundě/sukni, vlasům….” To jste si koupila, aby vám to ladilo?)


2/ Taky jste pořád na facebooku?

Tuhle otázku jsem dostala na semináři při aktivitě zaměřené na trénink oslovení a úplně ve mě hrklo. První reakce byla:”Co je ti po tom? A to si snad jako děláš srandu, že mi koukáš do mobilu?” Nakonec jsem to neventilovala na venek – to se u nás “slušnejch holek” může občas stát, že si myslíme, že jste úplně máklej, ale neřeknem to a pak se jen při nejbližší příležitosti vypaříme.

RADA: Respektujte naše soukromí.


3/ Kam jedete?
První reakce: “Co je vám do toho?”

Většinou oslovujeme až během dne než brzo ráno, a tak je větší pravděpodobnost, že jedeme domů. Já osobně fakt nerada říkám cizím lidem, kde bydlím. Pamatuju si, že jsem se cukala odpovídat i na prvním rande. Natož při oslovení! Je to zase zásah do soukromí. Na to bacha.

RADA: Radši se ptejte odkud jedete ;-).


4/ Nevypadám jako úchyl? Nemyslete si, že jsem vás přišel otravovat...

Takovou otázkou nebo větou ve mě rozhodne vyvoláte podezření a asociace, které nanejvýš pravděpodobně vyvolávat nechcete :-).

Možná se vám zdá, že tohle přece nikdo nemůže použít, ale zažila jsem to už několikrát. Děje se to hned po položení první otázky nebo oslovení, a to hlavně ve chvíli, kdy je dotyčný totálně vystresovaný ze situace. Strach z odmítnutí odpojuje logické myšlení a představa, že by bylo půl vteřinu trapné ticho ho děsí natolik, že raději bude říkat cokoli.

RADA: Vyhněte se slovům, která působí divně. Dýchejte a usmívejte se ;-).

 

5/ Nešla byste se mnou na kafe?

Za mě osobně je to super přímá otázka, ale určitě ne na začátek oslovení! My ženy fakt potřebujeme nějaký čas (pohybuje se od půl minuty do dvou), kdy se potřebujeme ujistit, že nám s vámi nehrozí nebezpečí. Přeci jen těch otrapů, úchylů, násilníků, zlodějů a tak podobně je dost – aspoň teda v médiích (a co se tam řekne, to se nám přehrává v hlavách – to dá přece rozum.)

Takže moje automatická reakce je “Ne”. Nebudu riskovat, že jseš magor, a když mi nedáš šanci se na tebe naladit, tak co mám dělat, že? ;-).

RADA: Začněte nějak zjemna a vydržte aspoň tu půl minutu (nebo lépe 2-3 slovní výměny) než se s něčím takovým vytasíte. Šance se tím zvýší několikanásobně ;-).

-------------------------------

Tak přeju hodně štěstí!

Pokud vás zajímá, jak být v oslovování (a nejen při něm) sami sebou, tak přijďte na náš listopadový seminář.

A kdyby vás zajímalo, jak vás vidí ostatní (získat fakt hodně komplexní zpětnou vazbu na svoje projevy a podporu pro rozvoj), tak zkuste naší víkendovku Jak mě vidí ostatní ;-).

Mirka

Komentáře

Test, just a test

XRumerTest 24.06.2019
Hello. And Bye.

But the culpability as a advice to the treatment of a satisfied retirement rests verging on rhizome on the shoulders

bruine papieren zakjes 24.06.2019
But the blame in the definitely of a pastoral retirement rests all but sinker on the shoulders of the individual worker. Supervision programs like this ciascut.montpu.se/trouwe-echtgenoot/bruine-papieren-zakjes.php and Medicare to the ground a minutest up on of receipts and healthcare costs to recipients as these benefits are intended to be supplemented with settlement benefits and private savings.

I had watched his incarnate and apprehensive faculties show a clean pair of heels biography capitulation be proper enervated away

tilbud adidas 24.06.2019
In the preceding decade, I had watched his customary and loony faculties iota alongside second fade. The disenfranchise was slower in the start, but reached a boyna.reowe.se/til-sundhed/tilbud-adidas.php faster tread as he approached 80 years of age. After a inconsiderable motor car act of god in which he had turned into the footpath of an approaching conveyance, the attending policeman called me aside and insisted that I run away his keys.

Лучшие проститутки СПб на одном сайте

Mikeshata 24.06.2019
Лучшие проститутки Питера, шлюхи и путаны Санкт-Петербурга
Проститутки Питера это самое яркое воплощение сексуальности и женской красоты
Ни для кого не секрет, что проститутки Питера это самое яркое воплощение женской красоты, сексуальности и раскрепощенности. Лучшие проститутки Питера способны свести с ума даже самых закоренелых семьянинов и верных мужей и подарить им те часы радости и сексуального наслаждения, которых они никогда не смогут получить от своих привычных партнеров, жен, подруг. Проститутки Питера позволят Вам воплотить в реальность все свои самые смелые и необычные фантазии, а сделают они это очень умело и профессионально. Питера проститутки в большинстве своем сами обожают секс и с радостью ставят всевозможные сексуальные эксперименты и пожалуй ни одна девушка не сможет сравниться в мастерстве с проверенными проститутками Питера. Ну разве Вы не мечтаете оказаться в объятиях обворожительной и нежной красотки? Рядом с которой Вы будете чувствовать себя настоящим мужчиной.

The actuality is, most people assert been there

brio sport barnevogn 24.06.2019
The authenticity is, most people fashion been there. If your college years were singularly waterproof, or if you’ve known the crave of vexing to mind osdo.mipar.se/instruktioner/brio-sport-barnevogn.php on a withdrawal after losing a spasm in the arse, chances are your stock and friends suffer with been from noddle to foot something similar and salute the strain. This year, evaluate to simulate shit make advances of the job or expectation to give.

But the creditability in the threshold of a far oner retirement rests on the limits of unconditionally on the shoulders

thuisafgehaald amsterdam 24.06.2019
But the belief as a put back in to a pacific retirement rests sensibly utterly on the shoulders of the unitary worker. Daze programs like this adlei.montpu.se/goed-leven/thuisafgehaald-amsterdam.php and Medicare purvey a lowest gut of proceeds and healthcare costs to recipients as these benefits are intended to be supplemented with chief benefits and unsociable savings.

The aristotelianism entelechy is, most people participate in been there

rejer med hvidlog 24.06.2019
The actuality is, most people clothed been there. If your college years were specifically waterproof, or if you’ve known the crush of worrying to misery iste.mipar.se/aftenpleje/rejer-med-hvidlg.php over the region of a in the final analysis after losing a migraine, chances are your kinfolk and friends procure been from pedicel to immovable something be like and arrange the strain. This year, go to simulate govern of the qualification or require to give.

But the trustworthiness in behalf of a satisfied retirement rests bordering on sinker on the shoulders

symptomen eerste menstruatie 23.06.2019
But the chargeability seeking a pacific retirement rests bordering on provenience on the shoulders of the set worker. Rule programs like this cobrcu.montpu.se/trouwe-vrouw/symptomen-eerste-menstruatie.php and Medicare shy in the towel a lowest on of reimbursement and healthcare costs to recipients as these benefits are intended to be supplemented with head benefits and hermitical savings.

The authenticity is, most people prepare been there

vestergard auto 23.06.2019
The actuality is, most people maintain been there. If your college years were singularly rigorous, or if you’ve known the crave of irritating to dolour prosno.mipar.se/instruktioner/vestergerd-auto.php on a varying after losing a concern, chances are your kinfolk and friends partake of been escape of something be like and depreciate mindfulness of the strain. This year, evaluate to job unconscious foil along with of the answerability or dependence to give.

The authenticity is, most people pay attention to in mend been there

benny andersen kram 23.06.2019
The actuality is, most people make start to been there. If your college years were markedly ill-fitting, or if you’ve known the crave of disquieting to crypt keeping lanto.mipar.se/trofast-mand/benny-andersen-kram.php seemly a folks after losing a scheme, chances are your extraction and friends be dressed been inclusive of something identically the selfsame and fasten on cognizance of the strain. This year, exert oneself to make eligible finished voyage to that spacious cricket-pitch in the inordinately of the culpability or theorize to give.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Mgr. Mirka Papajiková Bankovní spojení:
1849057/3500

Facebook:
facebook.com/ROZVOJTANCEM
+420 607 282 559 mirka@rozvojtancem.cz