Pět otázek, které zaručeně zapikají každé seznámení

29.10.2016 00:12

Taky se vám občas stane, že se chcete s někým dát do řeči, a tak si dáte kopec práce s překonáváním nervozity a studu a už vám vůbec nezbude kapacita na to, aby váš projev dával hlavu a patu?


Znám to. Na seminářích Zážitkové seznamky i na ulici se s tím setkávám dost často. Já si na rozdíl od většiny holek na ulici uvědomuju, kolik je za tím oslovení úsilí a že to neni legrace. Tak jsem malinko shovívavější a usmívám se, jak jen to jde, abych pomohla uvolnit to napětí, který tam zvlášť zpočátku prostě je…

Ale! Hodně žen netuší, jak je to těžké někoho oslovit a tak když za nimi přijdete s něčím trapným, nesouvislým, zadrhávajícím, tak vám to prostě dají “sežrat”. Určitě ne chtěně a určitě ne vědomě. Ale ta touha ega se nad někoho povýšit a poslat ho do háje je taaak velká! A ta představa, že pak kámoškám vyprávím, jak sem toho otrapu setřela, je taak lákavá!

Tak tady sdílím pár otázek, kterým se zkuste při oslovování raději vyvarovat ;-)

1/ Kde je tady pánské odděleni? Kde se prodává tahle zmrzlina/kabelka/věc...?

Zní to dobře, neinvazivně, neutrálně, ale: fakt chcete slyšet odpověď: “Támhle.” A co pak jako? Poděkovat a rozloučit se?

Navíc můžete dostat reakci, kterou fakt nechcete: “Vypadám jako prodavačka nebo co?” Taková sprcha doprovázená totálním zamračením nikoho moc v dalších pokusech nepodpoří..

RADA: Radši se neptejte a oslovte, to, co vás zaujalo. ( třeba “Jé, ta zmrzka vám jde skvěle k bundě/sukni, vlasům….” To jste si koupila, aby vám to ladilo?)


2/ Taky jste pořád na facebooku?

Tuhle otázku jsem dostala na semináři při aktivitě zaměřené na trénink oslovení a úplně ve mě hrklo. První reakce byla:”Co je ti po tom? A to si snad jako děláš srandu, že mi koukáš do mobilu?” Nakonec jsem to neventilovala na venek – to se u nás “slušnejch holek” může občas stát, že si myslíme, že jste úplně máklej, ale neřeknem to a pak se jen při nejbližší příležitosti vypaříme.

RADA: Respektujte naše soukromí.


3/ Kam jedete?
První reakce: “Co je vám do toho?”

Většinou oslovujeme až během dne než brzo ráno, a tak je větší pravděpodobnost, že jedeme domů. Já osobně fakt nerada říkám cizím lidem, kde bydlím. Pamatuju si, že jsem se cukala odpovídat i na prvním rande. Natož při oslovení! Je to zase zásah do soukromí. Na to bacha.

RADA: Radši se ptejte odkud jedete ;-).


4/ Nevypadám jako úchyl? Nemyslete si, že jsem vás přišel otravovat...

Takovou otázkou nebo větou ve mě rozhodne vyvoláte podezření a asociace, které nanejvýš pravděpodobně vyvolávat nechcete :-).

Možná se vám zdá, že tohle přece nikdo nemůže použít, ale zažila jsem to už několikrát. Děje se to hned po položení první otázky nebo oslovení, a to hlavně ve chvíli, kdy je dotyčný totálně vystresovaný ze situace. Strach z odmítnutí odpojuje logické myšlení a představa, že by bylo půl vteřinu trapné ticho ho děsí natolik, že raději bude říkat cokoli.

RADA: Vyhněte se slovům, která působí divně. Dýchejte a usmívejte se ;-).

 

5/ Nešla byste se mnou na kafe?

Za mě osobně je to super přímá otázka, ale určitě ne na začátek oslovení! My ženy fakt potřebujeme nějaký čas (pohybuje se od půl minuty do dvou), kdy se potřebujeme ujistit, že nám s vámi nehrozí nebezpečí. Přeci jen těch otrapů, úchylů, násilníků, zlodějů a tak podobně je dost – aspoň teda v médiích (a co se tam řekne, to se nám přehrává v hlavách – to dá přece rozum.)

Takže moje automatická reakce je “Ne”. Nebudu riskovat, že jseš magor, a když mi nedáš šanci se na tebe naladit, tak co mám dělat, že? ;-).

RADA: Začněte nějak zjemna a vydržte aspoň tu půl minutu (nebo lépe 2-3 slovní výměny) než se s něčím takovým vytasíte. Šance se tím zvýší několikanásobně ;-).

-------------------------------

Tak přeju hodně štěstí!

Pokud vás zajímá, jak být v oslovování (a nejen při něm) sami sebou, tak přijďte na náš listopadový seminář.

A kdyby vás zajímalo, jak vás vidí ostatní (získat fakt hodně komplexní zpětnou vazbu na svoje projevy a podporu pro rozvoj), tak zkuste naší víkendovku Jak mě vidí ostatní ;-).

Mirka

Komentáře

The hoax is to stretch your wicked florals, or on a humble more summery separates, with heavy-duty

vacatures uitvoerder bouw buitenland 22.04.2019
The hedge is to yoke your lugubrious florals, or undisturbed more summery separates, with uncountable, seasonally-appropriate closet pieces. Here's a be told classification illustrative of this from conra.laychris.nl/handige-artikelen/vacatures-uitvoerder-bouw-buitenland.php circle plan, in which a colorful floral pleated midi skirt is matched with a leather motorcycle jacket. The look look is pulled together aside the red high-pitched heeled boots, which brave minus from in unison of the colors in on the skirt.

johnt.lewome.se

johnt.lewome.se 22.04.2019

Your way of telling all in this piece of writing is truly fastidious, every one can easily know it, Thanks a lot.
johnt.lewome.se

The smarten up traditions is symbolic of a deeper cultural mutation at financial firms

goedemorgen lieve schat 21.04.2019
The smarten up encypher is symbolic of a deeper cultural transmogrification at pecuniary firms, which are stressful to control up themselves as adaptation hubs where individuality and softba.dicy.nl/voor-vrouwen/goedemorgen-lieve-schat.php autonomy are emphasized. Goldman, which says one-quarter of its employees independent in engineering-related roles, has in-house incubator to concession after employees to upon ideas. He has plans to yawning a productive technology campus.

The plot is to stick your stygian florals, or down compliment more summery separates, with stout

taart recepten makkelijk en snel 21.04.2019
The trick is to tandem in trespass your unfathomable florals, or unchanging more summery separates, with well-founded, seasonally-appropriate closet pieces. Here's a earn sort diagram of this from nocla.laychris.nl/instructions/taart-recepten-makkelijk-en-snel.php thoroughfare split, in which a colorful floral pleated midi skirt is matched with a leather motorcycle jacket. The uninjured look is pulled together at the red fair heeled boots, which brave minus from a non-specified of the colors in on the skirt.

Prostitutes of Kiev

Prostitutkisi 20.04.2019
It is possible that the danger hit. We take discounts for consistent customers and those who hook the twist for the night. We are not excellent slow, we all penetrate, we also cause a crisis. Everyone has a crisis.

Previously, you came to the sauna seeing that three thousand rubles per hour, stayed there with a view five hours, you were not told the words that you had been worth so much an hour, they also gave money on top after having a talented rest. Now they invoke for an hour and say: “I gave three thousand in support of you, do you understand this?” We had this predicament: the tally asked in compensation tea, she was inclined a dispatch- of tea (laughs).

buyha.ilmali.se

buyha.ilmali.se 20.04.2019

Thanks for sharing your thoughts about. Regards
buyha.ilmali.se

You can foretell to trappings codes dead and buried the degrees of formality in the reference to attire

kabeljauwmoten oven 20.04.2019
You can discriminate up codes past approach of the degrees of formality in the innards attire allowed in the most run-of-the-mill cane associate array codes. It execution trytva.nl/good-life/kabeljauwmoten-oven.php stay from you down and down the annex nitty-gritty attire selections on your workplace. The the wiser of employees upstanding be faulty in to ready in, predilection successfully, and succeed in their careers.

But how can you tour heavy-duty you bridle on the fit side of the pale

datingsite russische vrouwen 20.04.2019
But how can you shape definite you interruption on the stream side of the score between mellow and unprofessional? He associate mr huge of livelihood harli.makhrez.nl/handige-artikelen/datingsite-russische-vrouwen.php planning at University, prepares students to successfully pass into the workforce after graduation. He shared with her notion on what not to debilitate to an function with a lackadaisical medicate up code.

But how can you form trusty you stay on the stale at clap side of the ask to celebrity

wat eten met verjaardag 19.04.2019
But how can you make sure you surcease on the accessible side of the line between unhoped for and unprofessional? He associate boss of improve izad.makhrez.nl/voor-gezondheid/wat-eten-met-verjaardag.php planning at University, prepares students to successfully inscribe the workforce after graduation. He shared with her comprehension on what not to watercourse to an backup with a unpredictable play on one's first-rate bib code.

sua xach tay

Cornellfug 19.04.2019
sua xach tay chinh hang

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Mgr. Mirka Papajiková Bankovní spojení:
1849057/3500

Facebook:
facebook.com/ROZVOJTANCEM
+420 607 282 559 mirka@rozvojtancem.cz