Příběh účastníka kurzu Tanec pro netanečníky

15.03.2015 14:56

TANEC PRO NETANEČNÍKY

Název kurzu mě zaujal. Rozhoduji se v několika vteřinách, přihlásím se. Na první hodině se cítím trapně, kolem mě se všichni vlní a já jen těžko vymýšlím nějaký taneční pohyb. Přemýšlím, o čem tento kurz je, co nás má naučit. Stydím se zeptat lektorky, a tak se dál pokouším vytvářet taneční pohyby po vzoru ostatních. První hodina končí, odcházím a snažím se přijít na to, co je záměrem tohoto kurzu, čeho chci tady dosáhnout.

Už vím, došlo mi po chvíli, mám ostych, vždyť se bojím promluvit, zeptat se. Pomocí tance pro netanečníky se budu zbavovat ostychu. Na dalších lekcích vnímám jen tento svůj cíl. Nezáleží mi, co děláme, ale jestli se při tom stydím. Všímám si, že i když nás je tady víc, nikdo mě nepozoruje. Na konci každé lekce s námi lektorka probírá naše pocity. Podle vyjádření druhých zjišťuji, že všichni máme stejné nebo podobné pocity. Uklidňuje mě to.

Čtyři lekce a ostych je pryč. Komunikuji, tancuji a nestydím se. Je to skvělá terapie na odstraňování sociální fóbie, napadá mě. Název bych rozhodně rozšířil: "Tanec pro netanečníky, aneb jak se přestat stydět." Jako svůj druhý cíl si stanovuji, že si budu sám vymýšlet taneční pohyby, improvizovat. Moje snažení se po čase projevuje i na tanečních zábavách. Dosud jsem tancoval jen ploužáky a teď zvládám tancovat na jakoukoliv hudbu.

Dnes cvičím třetí měsíc a mám třetí cíl. Cvičení na protažení těla. Věnujeme se posilování svalstva. Používáme prvky z jógy. Je to nádhera. Po každé lekci se cítím uvolněnější, svobodnější, šťastnější a sebevědomější. Rozhodně mi nikdo nic nevnucuje. Tanec pro netanečníky nás učí samostatnosti. Všechny cíle i taneční pohyby jsou naše vlastní. Na začátku jsem byl bez cíle a pomocí tance pro netanečníky jsem ho našel.“

(autor: účastník kurzu, 16.4.2012)

Kontakt

Mgr. Mirka Papajiková Bankovní spojení:
1795920023/0800

Facebook:
facebook.com/ROZVOJTANCEM
+420 607 282 559 info@mirkapapajikova.cz