Proč se muži zásadně nedotýkají

20.04.2018 17:48
Mám za sebou několik relaxačních seminářů, kterým říkám vymazlené, a vysledovala jsem takový zajímavý jev, který bych pracovně označila "přece nejsem teplej".

Můj záměr bylo udělat seminář hlavně pro ženy, protože vnímám, jak moc potřebujeme spočinout, udělat si na sebe čas, vzájemně se opečovávat a uvolnit svá vypjatá těla i mysli. Realita je ale taková, že se mi hlásí nepatrně více mužů než žen, a tak se mi naskýtají zajímavé situace ke "zkoumání" a reflexi.

Na semináři se učíme nejrůznější relaxační i aktivizační techniky. Některé člověk může dělat sám a některé zkoušíme ve dvojici. Vše je přes oblečení a žádná technika nemá erotický podtext.

Ale jak se mají dotýkat dva muži, tak se začnou dít věci. Některé ženy se doteku s muži chtějí aktivně vyhnout, a tak se spárují na masáž s nějakou jinou ženou. (O důvodech se více rozepisuji v jiných článcích.) Méně aktivní muži tak zbydou na sebe. Zpravidla se podívají na mě, jestli to budu nějak řešit (jako kdyby to byl problém). Tak se zeptám žen, jestli se některá chce vyměnit, ony všechny odpoví, že jsou takhle v pohodě a já muže nechám být spolu techniku ukazuji hlavně u nich, aby z toho aspoň něco měli.

Ono totiž, jak se mají dotýkat dva muži, tak se to celé nějak rozpadá - pozornost, laskavost, vědomí - všechno jde do kytek. Muži nejdou tolik do hloubky, brání se uvolnění a napojení jeden na druhého. Jakoby se pořád snažili dát najevo, že to přece "vůbec neni chlapský šahat na jinýho chlapa".

Zdaleka to tak neprožívají všichni (naštěstí), ale nějaká část mužů ano (a vnímám to na různých typech seminářů).

Proč se tedy (někteří) muži snaží vyjádřit "přece nejsem teplej"?
  • sexuální tabu v období dospívání: tabuizovaná sexualita nás zavádí do pastí strachů a studu, které nás uzavírají na fyzické i mentální úrovni
  • nedostatečná zkušenost se svým vlastním tělem - kromě zakazované či tabuizované masturbace mám na mysli hlavně přílišné zaměření na intelekt a opomínání důležitosti těla obecně
  • málo příležitostí k bezpečnému a nesexuálnímu poznávání ostatních těl - nemyslím tím jen hry na doktory, ale obecně nedostatek kontaktních her či dětských masáží na ZŠ, nebo techniky typu kontaktní improvizace pro dospívající a dospělé
  • neukotvená osobnost nebo nižší sebevědomí a potřeba tento vědomě či nevědomě vnímaný nedostatek překrýt maskou drsňáka, který dělá jen "samý chlapský věci"

 

Věřím, že tyto muže mohu podpořit nejvíce tím, že budu podporovat jejich vědomí v těle. Vědomí toho, že mužské a ženské tělo je prostě "jen" tělo, že máme určitě odlišnosti a určité citlivější zóny, ale že ta hmota a součástky, ze kterých jsme složeni, je více než podobná, a taky, že nám všem (bez rozdílu) hluboký, pečující dotek prostě prospívá.

PS: Pro mě osobně je mnohem víc sexy uvolněný vědomý muž než zakomplexovaný drsňák ;-)

Ale budu moc ráda i za vaše podněty a názory ;-).

Mirka

Komentáře, názory:

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Mgr. Mirka Papajiková Bankovní spojení:
1795920023/0800

Facebook:
facebook.com/ROZVOJTANCEM
+420 607 282 559 info@mirkapapajikova.cz