Tanec pro VODU

20.06.2015 17:30

Přijďte se podívat na Tanec pro vodu - mezinárodní akci v rámci Global water dances...

V sobotu 20.6. od 17:30 u fontány v Kinského zahradě (hned u vstupu od Švandova divadla).

Ukázka z minulého ročníku: https://www.youtube.com/watch?v=Eji-ipd2Dao

Pokud Vás téma zaujme, pak vězte, že projekt můžete podpořit i Vy a ještě si za to vybrat odměnu!
Pokud např. plánujete nechat se ode mne vyfotit, zajít na kontaktní improvizaci nebo přijít na představení a seminář Elements, tak to můžete rovnou krásně spojit - zajistit si službu a ještě přitom přispět na dobrou věc.

Více na: https://www.hithit.com/cs/project/1312/global-water-dance-tanec-pro-vodu

------------------------
United Islands - dobré spojení

"Řád a harmonie nejsou něco daného, objevují se jen někdy a někde, a není vlastně divu, že jsme je nemohli jen tak snadno najít."

Ale protože po řádu a harmonii tolik lidí touží, a tolik lidí se je snaží nalézt, pokouší se neustále určitá část světa přispět k záchraně zdrojů pitné vody, i když to z mnoha úhlů pohledu může někomu připadat marné a zbytečné. Aby se zhoršující situace nedostatků zdrojů pitné vody ve světě obrátila k lepšímu, musela by se dohodnout Amerika s EU, EU s Asií, Asie s Afrikou, křesťanství s isláme​m, islám s ateisty, Indie s Čínou, Čína s Tibetem atd. I přes tuto beznadějně vypadající situaci různé skupinky lidí po celé zeměkouli nepřestávají vynakládat množství úsilí na to, aby se spojili s ostatními lidmi na planetě, a v ochraně vody začali postupovat jednotně.

Laban Bartenieff Movement Studies před šesti lety inicioval první celosvětovou taneční událost GLOBAL WATER DANCES. Od té doby  každé dva roky na mnoha místech Země tančí profesionální tanečníci s veřejností a tanečními poloprofesionály ve stejnou hodinu tanec na oslavu vody a za ochranu jejích zdrojů. Události předchází osvěta zacílená na širší veřejnost.

Vypůjčím si větu Davida Storcha, která zazněla v rámci jeho příspěvku na Ekologických dnech v Olomouci 2013: Když v přírodě nepozorujeme stabilitu, seberegulaci, harmonii, neznamená to, že je svět pokažený, natož že jej pokazil člověk ... nemá smysl to vnímat tak, že existují přirozené ekosystémy, a proti nim, jako zcela něco cizorodého, člověk.

Sláva! Takže to znamená, že nejsme bakterie nebo paraziti! Jsme součástí! Jsme jednota! Jsme United!

A ještě pořád můžeme být!

​...a ještě pár slov z návštěvy u Václava Cílka​​ - našeho předního geologa a filozofa:​

Přítel
O řadě věcí jsme se domnívali, že jsou dané na celý život. Že pole musí plodit, v mořích dorůstat ryby, že stejný déšť, jaký padal tisíce let, bude padat i nadále a sníh, ten že se nikdy nezmění. Najednou vidíme, že naše vcelku mírná planeta je trochu povolná a trochu tvrdohlavá bytost. Automaticky jsme předpokládali, že je naší matkou a že se o nás bude tu lépe, tu hůř starat. V některých chvílích tuto jistotu ztrácíme. Přicházíme o  přátele a spojence, které jsme přestali respektovat a jimž neodplácíme jejich laskavost a dobromyslné služby. V této chvíli se možná víc staráme o regulaci bankovního systému než o to, abychom měli v pořádku vztahy se stromy, zemí a vodou. Začínáme přemýšlet o vodě a žasneme, jaký div, jakou sílu a jakého přítele jsme tak dlouho přehlíželi.

Podpořte projekt Global Water Dances Praha, který se uskuteční na festivalu United Islands 20. 6. 2015​ v Kinského zahradě, v 17.30 h....... a​​ z​ískejte dobrý pocit,umožněte propojení Čech se zbytkem světa,vyberte si zajímavé odměny​!​

Organizátoři akce nabízejí různé taneční a pohybové kurzy, fyzioterapii, CD, zvukové lázně atd.

Více na: https://www.hithit.com/cs/project/1312/global-water-dance-tanec-pro-vodu

Namočte se do toho s námi!

Autorka textu: Katka Molčíková  a Rena Milgrom​

Tanec pro VODU

<< 1 | 2

Kontakt

Mgr. Mirka Papajiková Bankovní spojení:
1849057/3500

Facebook:
facebook.com/ROZVOJTANCEM
+420 607 282 559 info@mirkapapajikova.cz