Vděčnost v přítomném čase

15.01.2017 22:48

Sdílím svoje osobní zážitky z jednoho dne. Věřím, že to může někoho inspirovat, i když to vlastně může působit dost "ezoušsky", což je paradoxní, protože jakkoli to vyznívá ulítle, tak je to maximálně ukotvený v těle a přítomnosti.

Sdílím to pro lidi, kteří se ztrácejí v toku těch všech věcí, informací a událostí, co se na nás každý den valí, pro lidi, co potřebují připomenout (stejně jako někdy já sama), kde je vlastně ta radost, láska, hravost, autenticita - připomenout, že to není jen ve filmech, ale v našich životech. Pořád. Tady a teď.

Nevycházím z údivu. Stromy, potok, spousta sněhu a ptáci..jsou všude kolem. Je to tak neuvěřitelně živé místo. Touha spojovat se s přírodou, učit se z ní, vnímat jí všemi smysly. Někdy dělám, že to není, že je mi stejně dobře ve městě, ale nějaká moje část, která stále roste, ví, že tu křehkou přírodu sama v sobě můžu udržovat, jen pokud budu dost často i v té přírodě vnější.

Ve městě je toho moc. Moc věcí, moc lidí, moc situací, moc plánů, moc očekávání, všeho je tam moc. Nemůžu tam vnímat to všechno - musím si vybírat a ostatní věci pouštět. To je dobrá kvalita - mám za to město fakt ráda, protože když se to dělá vědomě, tak mi to taky hodně pomáhá růst. Ale tady je všechno tak nějak jednodušší. A tím se na to všechno můžu ladit současně - nic nemusí vypadávat ze zřetele. Je to kouzlo jedno-duchosti. Je tu prostě jeden duch/energie toho místa, která všechno propojuje se vším - i se mnou, když chci. A já chci.

 

Odlesky sluníčka v potoce, probleskování paprsků mezi stromy, sýkorky přilétající do krmítek, uklidňující zvuk tekoucí vody, křupání sněhu pod nohama, koruny stromů pohupující se vznešeně a s dechberoucí ladností v mírném větru. Teď a tady je tu všechno, co potřebuju k pocitu štěstí (a vlastně je toho mnohem, mnohem víc).

Dotýkám se prostoru kolem sebe a cítím, jak se dotýká mě. Kráčíme po stráni zalité sluncem. Křupání sněhu pod nohama je natolik ohlušující a sluneční svit oslňující, že už žádné další vjemy nezvládám. Mlčíme. Vnímám svůj dech, svoje tělo, klouby, prsty.. Je tolik věcí, co se děje v každém jediném okamžiku!

Koutkem oka zahlídnu tvoji nastavenou dlaň. Opřu se do ní svojí dlaní a začínáme tančit. Jdeme, běháme a skáčeme ve směru chůze. Přetahujeme se a prolínáme se. Je to dost divoký, ale zahřívá to, a to je dobrý. Sundaváš bágl a já rukavice. Tančíme a chvílema se válíme - tady a teď ve sněhu na širém poli.

Potřebuju se občas zastavit, uvědomit si, kde jsem a kdo jsem já, co chci a jak. Pak se znovu můžu ponořit.

Připadá mi to jako potápění a vzpomínám si na jeden výstřižek na koláži od jednoho známého, který zněl "kolikrát se ponoříte, tolikrát se musíte vynořit". Na první pohled to možná vypadá jako blbost to popisovat-vždyť je to přece jasný, ale až teď při kontaktní improvizaci mi dochází, jak moc je to důležité. V kontaktu spolu mluvíme jinou řečí, která jde do mnohem hlubší podstaty, napojujeme se přitom do proudu bytí beze slov, bez hudby, bez přetvářky.

Dá se v tom snadno ztratit, nořit se stále hlouběji a nadechnout (vynořit se) až když je po všem. Tím se dá ale po cestě celkem snadno ztratit sama sebe. Najednou já neexistuje a my začíná vytvářet iluzi jiného světa. Teda není to iluze, protože ten svět existuje, ale vytváří iluzi, že neexistuje nic jiného. Když se ale "vynořím" zpátky do sebe - do vědomí, tak můžu vnímat, že tu jsou ty světy oba, paralelně, a vzájemně se prolínají.

Díky za to, že to všechno umím a můžu vnímat a ocenit.

Díky za Beatles z rádia po cestě domů a tuhle neuvěřitelnou skladu z neuvěřitelnýho videa, co jsem sdílela na facebooku: https://www.youtube.com/watch?v=BoL7uO55-g8.

Život je fakt super.

Vnímejme to co nejčastěji.

Mirka

Komentáře

tip684162rtuyjyh

nym684162krya 21.10.2021
mns684162errtbh vOqg4A6 rPlF wpD2mZY

typ684162tjtyjy

nam684162krya 20.10.2021
mes684162uttjr lwv7IvF dKTX hlGQeF0

tip684162rtuyjyh

num684162tetcher 20.10.2021
mes684162utr vZZbxov kkA8 0Vyw8eE

top684162uytjthyegt

num684162tetcher 20.10.2021
mss684162uttjr QF6zsV4 5KF1 4p7Tqb9

top684162tjtyjy

nem684162krya 19.10.2021
mns684162ngkyt q5UiJOg JWDm 2ccjKpB

Offer for you!

JacobLar 28.09.2019
Hello!

Sending your commercial offer through the feedback form which can be found on the sites in the contact partition. Feedback forms are filled in by our software and the captcha is solved. The profit of this method is that messages sent through feedback forms are whitelisted. This method increases the chances that your message will be read. Mailing is done in the same way as you received this message.
Your commercial proposal will be open by millions of site administrators and those who have access to the sites!

The cost of sending 1 million messages is $ 49 instead of $ 99. (you can select any country or country domain)
All USA - (10 million messages sent) - $399 instead of $699
All Europe (7 million messages sent)- $ 299 instead of $599
All sites in the world (25 million messages sent) - $499 instead of $999


Discounts are valid until October 1.
Feedback and warranty!
Delivery report!
In the process of sending messages we don't break the rules GDRP.

This message is automatically generated to use our contacts for communication.Contact us.
Telegram - @feedsend

Email - feedbacksend01@gmail.com

Přidat nový příspěvek

K tomu být tak, jak jsem, a žít v přítomnosti mi hodně pomáhají zkušenosti ze zážitkové seznamky, kde  pracujeme s pozorností, mezlidskou interakcí, autenticitou a vnímáním sama sebe.

Šest pilířů Zážitkové seznamky


Pořádáme sebezkušenostní semináře, které unikátně propojují:

  • seberozvojové teorie,
  • možnost zážitku sebe sama v interakci s ostatními lidmi,
  • propojení a harmonizace mužské a ženské energie,
  • poznání zajímavých a podobně naladěných lidí,
  • cennou reflexi a zpětnou vazbu pro podporu dalšího rozvoje a porozumění sama sobě.


To vše vede k hlubšímu napojení na vlastní zdroj, k otevřenosti a autentickému vyjadřování, což považujeme za hlavní přínos našich seminářů nejen pro jednotlivce, ale ve výsledku i pro celou společnost.

Více informací.

 

Kontaktní improvizace

Je kouzelný způsob komunikace beze slov. Věnuji se jí už více než 10 let a neustále mě překvapuje, jak nevyčerpatelné téma to je. Od roku 2011 kontaktní improvizaci učím. Mým hlavním cílem je rozvoj povědomí o vlastním těle a jeho možnostech v kontaktu s druhými.

Na lekcích pracujeme s kombinací jemných i složitých technik kontaktu, které jsou využívány tak, aby rozšiřovaly vědomí tanečníků a podporovaly rozvoj vnímání, sebeuvědomění a samozřejmě také kreativity.

Tančíme každé pondělí až do poloviny února (pak bude minimálně měsíc pauza) od 19:30 do 21h v horním sále studia NUEVO, Senovážné nám. 6 (vchod vedle telefonní budky).
Lekce jsou otevřené pro veřejnost.

 

Kontakt

1 | 2 | 3 | 4 >>

Kontakt

Mgr. Mirka Papajiková Bankovní spojení:
1795920023/0800

Facebook:
facebook.com/ROZVOJTANCEM
+420 607 282 559 info@mirkapapajikova.cz